Slavíme 10 let

koláž protišedi
koláž protišedi
Co jste dělali 25.3. 2011?
My jsme dělali mejdan v Doxu a na něm představovali náš nový web.
Zahrála tam spousta kapel a DJs, proběhlo několik módních přehlídek (Levi’s, WESC), autorské čtení, odpoledne se malovalo s dětmi z dětských domovů. Společné obrazy, které s nimi vytvořili například Jan Kaláb a Jan Gemrot, se později vydražily pro charitu.
Pak byla tisková konference, kterou nám skvěle odmoderoval Jaroslav Rudiš, a potom už večírek… zahráli třeba Kill the Dandies!, Yvonne Sánchez, nebo DJ Josef Sedloň. Představily se i filmové a televizní projekty Cinema Brut / Biograf Velkého bratra.
…jelo to asi to tří ráno.

foto Jiří Vyhnal

 

Vstup byl zdarma, nálada skvělá.

Nějak těch 10 let uteklo…
Letos slavit nebudeme, ale chceme vám poděkovat za přízeň a těšíme se na další roky!

foto Adam Fuchs

Pojďme se ohlédnout se starými fotkami.

Dress code byl „proti šedi“…

foto Adam Ježek

 

A bylo to fakt pestré.

Součástí akce bylo odpolední malování s dětmi:

foto Adam Fuchs

(Další fotky najdete v našem archivu – i tady)

Plátna bylo později možné zakoupit a přispět tak na konto nadačního fondu dětské onkologie Krtek a Dětského domova Lety.

Jan Gemrot a Tereza, foto archiv umělce

Autorské čtení…

Jaroslav Rudiš, foto Jiří Vyhnal

 

Několik módních přehlídek…

 

Některé měly i umělecký přesah…

…některé byly víc street

…modelky se usmívaly! A návštěvníci taky

 

A samozřejmě koncerty:

Bylo to super!

Za fotky děkujeme Adamovi Ježkovi, Petrovi Flíčkovi, Lukášovi Kadeřábkovi, Jiřímu Vyhnalovi, Michalovi Josephymu, Radkovi Elmarovi…

foto archiv Jiřího Vyhnala

foto Radek Elmar

A všem našim autorům, IT kolegům a těm, kdo nám pomohli, díky za spolupráci!

Luciáš Svoboda, foto JK


Těšíme se na dalších 100 let!

(Ten samý večer slavilo v Bekmondu svých 20 let Radio 1 – 25.3.1990 totiž dostalo vysílací licenci. Na narozeninách vystoupila kapela UNKLE.)

 

Staré zvací články z našeho archivu:

foto Adam Ježek

POZVÁNKA Z ROKU 2011:

Přij’dte 25.3. do DOXU, bude party!

Na křtu serveru www.protisedi.cz vystoupí mj. James Cole, Lenka Dusilová, Alice Springs Blues Band, Yemi A.D., Prague Burlesque, DJs Babylon Rocker, Josef Sedloň a další, budou i autorská čtení, módní přehlídky, filmy, videoprojekce, kino s premiérami dokumentárních filmů, umění…

Začátek je v 19 hodin a konec v 03, VSTUP ZDARMA.

Pozor: možnost ubytování za speciální 150 kč na noc v Travellers Hostelu!

Pátek 25.3., DOX (vchod z Osadní 34, Praha 7), dress code: proti šedi.


TISKOVÁ ZPRÁVA z roku 2011

PARTY PROTI ŠEDI

25.3. se v Doxu koná velká / malá party. Představí se na ní server www.protisedi.cz.

Jedním z témat party je podpora mladých umělců – na místě budou prezentována díla českých výtvarníků od zavedených jmen až po nadějné nováčky.

Odpoledne proběhne na AVU i malířský happening, kterého se zúčastní výtvarníci Michael Rittstein, Jan Kaláb, Jan Gemrot, Ira Svobodová, Marie Larroa, Pepa Achrer a další výtvarníci a také děti z Dětského domova Lety – záznam z happeningu bude promítán v Doxu.

Na módních přehlídkách svou tvorbu veřejnosti představí mladí designéři i oblíbení výrobci módy pro mladé.

Samozřejmostí bude hudební program – zahrají Alice Springs Blues Band, James Cole, Lenka Dusilová, Prague Burlesque, Norbi, Data Live, DJ Josef Sedloň, DJ Roxxor a další.

K vidění bude i autorské čtení (Jaroslav Rudiš, Vesna Tvrtković, Patrik Hlavsa) a unikátní videoart. Úvodní tiskovou konferenci bude moderovat Jaroslav Rudiš.

Akce bude mít také charitativní rozměr – výtěžky pořádané tomboly půjdou ve prospěch dětského domova v Letech a Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Nedílnou součástí bude videoprojekce a kino, ve kterém návštěvníci uvidí premiéry několika dokumentárních filmů a také řadu snímků z produkce věhlasné arte.tv.

Vstup bude zdarma, vše začne 25.3. v 19 hodin a skončí následující den v 03.

Dress code: proti šedi.

TISKOVÁ KONFERENCE ZAČÍNÁ NA MÍSTĚ V 18 HODIN. Moderuje ji spisovatel Jaroslav Rudiš.

Proti šedi není časopis ani noviny. Je to médium pro současnost. Má vlastní audio a video, spoustu článků a fotek. Jeho „cílovka“ jsou lidi, kteří nechtějí být taženi davem. Ne jen mladincí trendaři, ale každý, kdo hledá víc než jen sprostotu, lži, nenávist, usurpování, pomluvy a bezmeznou honbu za mamonem.

Nejsme zloději času jako televize. Chceme poučit, nasměrovat a nenudit. Přinášíme krátké a jasné svědectví o dnešní nadějné době. Spoléháme se na vlastní rozum a intuici. Nenecháme se nikým řídit. Myslíme si, že když člověk chce lepší zítřky, musí se o ně přičinit sám. Víme, jak hloupé je nepoučit se z minulosti. Jsme jen lidi.

foto Petr Flíček


Comments

comments

Vyhledat