Koncerty, parties a festivaly: kdy a kde
Tipy na koncerty a parties + průřez festivaly a dalšími hudebními akcemi.
březen
20. 3. The Clockworks (IE) / Café V lese
21. 3. Mammal Hands (Gondwana, UK) / Support: Zabelov Group / Palác Akropolis
21.3. The Ex + support: Lena Hessels (Nizozemí) / Kasárna Karlín
22. 3. BITE: Clarissa Kimskii ✚ Amulador ✚ Pink Concrete / Bike Jesus
24. 3. Giant Rooks / Roxy, Praha
25. 3. Only The Poets / MeetFactory, Praha
26.3. The Spermbankers – heretic gospel (Finsko, Nizozemí, CZ) / Čítárna Unijazz
27. 3. Sasha Velour / Divadlo Broadway, Praha
27. 3. ML Buch (DK) / Letohradská 10 Praha
27. 3. SYLVAIN CHAUVEAU + ANDERT TYSMA / Gabriel Loci
28.3. Piano Day – Alexandra Hammilton-Ayres + Mikoláš Růžička + Mikuláš Tichý / Klementinum – Zrcadlová kaple
28. 3. Böhren & der Club of Gore (DE) / Palác Akropolis
29. 3. Neu-Romancer (AUS) ✚ Zanias (AUS) ✚ Radondo (UK) / Bike Jesus
30. 3. THY CATAFALQUE, THE ANSWER LIES IN THE BLACK VOID / KASÁRNA KARLÍN
duben
2. 4. Whispering Sons / Café v lese
2. 4. REPLICANT, ANACHRONISM / MODRÁ VOPICE
3. 4. Hollow Coves + special guest: Garrett Kato | MeetFactory
3.4. Tommy Guerrero / Kasárna Karlín
4. 4. King No-One (UK) + support: echo / Café V lese
5. 4. Jon and Roy (CA) / Café V lese
7. 4. King Nun (UK) / Café V lese
8. 4. Melenas (ES) / Café V lese
9. 4. The Academic / Futurum Music Bar
9. 4. Lauren Ruth Ward (US) / Café V lese
10. 4. Bendik Giske + Marta de Pascalis / ARCHA+
10. 4. ERDVE, AORTES, DOM ZŁY / MODRÁ VOPICE
11. 4. Die Antwoord (JAR) / Forum Karlín
11. 4. Amistat + special guest: Kim Churchill | Lucerna Music Bar
11. a 12. 4. Dominic Miller / Jazz Dock
12. 4. London Electricity / Roxy
12. 4. BODY VOID, EYE FLYS / STRAHOV 007
13. 4. Ghostly Kisses / NoD, Praha
13. 4. Shida Shahabi / Atrium Žižkov
14. 4. BITOI / Atrium Žižkov
14. 4. RUFUS MILLER / LASH&GREY / KC Beseda Klánovice
15. 4. I Monster (UK) / Café V lese
15. 4. RUFUS MILLER / LASH&GREY / Kabinet Múz, Brno
16. 4. RUFUS MILLER / LASH&GREY / Jazz Tibet Club, Olomouc
16.4. Widowspeak + Jess Ribeiro / Café v lese
17. 4. RUFUS MILLER / Kotelna Music Club, Litomyšl
17. 4. Foreign beggars / Bike Jesus
17. 04. Arbenz X Osby / Krijger „Conversation“ / Jazz Dock
17. 4. Folly Group (UK) / Café V lese
18. 4. Hide / Bike Jesus
19. 4. Gretchen Parlato & Lionel Loueke / Jazz Dock
19. 4. Godspeed You! Black Emperor / MeetFactory
21. 4. Fletcher / SaSaZu, Praha
21.4. Allan Harris (USA) / Jazz Dock
21.4. Cassyette / Café v lese
22.4. Brìghde Chaimbeul + John Francis Flynn / Vzlet
22. 4. Seafret | Lucerna Music Bar
23. 4. HEXVESSEL, ELLEREVE / MODRÁ VOPICE
23. 4. Aquaserge (Francie) / Palác Akropolis
23. 4. Walter Trout / prostory současného Divadla Archa
23. 4. Las Migas / Jazz Dock
23. 4. Seafret (UK) / Fléda
24. 4. Mayssa Jallad @ Hotel Olympik
24. 4. The drin / Bike Jesus
25. 4. Deaf club, fuck money / Bike Jesus
26. 4. Tourist / Kasárna Karlín
26. 4. Nicole Zuraitis Trio / Jazz Dock
27. 4. Declan McKenna / SaSaZu
27. 4. Kid Kapichi (UK) / Futurum
29. 4. PVRIS + special guest: Scene Queen | Lucerna Music Bar
29.4. Leap / Café v lese
29.4. Dejan Terzić AXIOM feat. Bojan Z (Bosna a Hercegovina, Srbsko, Německo, USA) / Jazz Dock
30.4. ZEA & Xavier Charles (NL, Francie) / Punctum – Krásova
30. 4. Kinga Głyk / Jazz Dock
květen
1. 5. Snarky Puppy / Sono Centrum, Brno
3. 5. INGESTED, FALLUJAH, VULVODYNIA, MÉLANCOLIA / ROCK CAFÉ
3. 5. EMIKA presents Haze (UK) support: Sofi PAEZ (CR) / Palác Akropolis
4. 5. Project Pitchfork / Futurum
6. 5. Anson Seabra / Rock Café, Praha
7. 5. KILL THE LIGHTS / ROCK CAFÉ
8. 5. Bar Italia, Triage / Meetfactory
9.5. Lonnie Holley / Meetfactory
9. 5. MIDNIGHT ODYSSEY / MODRÁ VOPICE
10. 5. Bill Evans & The Vans Band All Stars ft. John Medeski, Keith Carlock, Felix Pastorius / Jazz Dock
11. 5. RAMMSTEIN / Letiště Letňany
11.5. Coach Party, Café v lese
13. 5. CULTURA TRES / MODRÁ VOPICE
13. 5. 8 Pipers For Philip Glass (Francie) / Aki Rissanen: Omniwerk Impressions (Finsko) / Palác Akropolis
15. 5. Wille & The Bandits / klub Zasekávák
14. 5. Big brain / Bike Jesus
14.5. Shabazz Palaces / Meetfactory
15. 5. Fotocrime / Bike Jesus
15. 5. Drahla, sinks / Underdogs
16. 5. Matt Schofield trio / Palác Akropolis
16. 5. CALIGULA’S HORSE / ROCK CAFÉ
18. 5. King Gizzard & the Lizard Wizard / Forum Karlín
19.5. Psyclon Nine / Futurum
19. 5. CENTINEX, KORPSESOTURI / MODRÁ VOPICE
20.5. Malika Tirolien (Guadeloupe, Kanada) / Palác Akropolis
21. 5. The Reverend Peyton’s Big Damn Band / Lucerna Music Bar
21. 5. THE CASSANDRA COMPLEX / PALÁC AKROPOLIS
21. 5. EXHORDER / MODRÁ VOPICE
21. 5. ICHIKA NITO / ROCK CAFÉ
22. 5. Jones Jones – Larry Ochs, Vladimir Tarasov, Mark Dresser (USA) / Punctum – Krásova
23. 5. RuinsZu (Japonsko, Itálie) / Palác Akropolis
23. 5. Nu Jazz / Punctum
23.5. Ocie Elliott / Futurum
25. 5. claire rousay / Vila Štvanice
26. 5. The Cassandra Complex / Palác Akropolis
28. 5. Curses / Bike Jesus
28. 5. CHRISTIAN DEATH / KASÁRNA KARLÍN
29. 5. Girls in synthesis / Bike Jesus
29. 5. La Femme (FR) / Roxy Praha
29.5. The Dreggs / Café v lese
29. 5. Joey Calderazzo – John Patitucci – Dave Weckl Trio / Jazz Dock
30. 5. Sextile / Bike Jesus
31. 5. Bestial mouth / Bike Jesus
červen
3.6. Habib Koité, Futurum
4. 6. Sting / Plzeň, Amfiteátr Lochotín
5. 6. Charlotte Sands / Chapeau Rouge, Praha
5.6. Bob Wayne & The Outlaw Carnies / Futurum
6.6. Tamikrest (Niger, Mali, Alžírsko, Francie) / Palác Akropolis
7.6. Koncert pro děti: Tamikrest (Niger, Mali, Alžírsko, Francie) / Palác Akropolis
7. 6. DOOL / MODRÁ VOPICE
8. 6. Dropkick Murphys (IR/US) / Velký sál Lucerny
8. 6. Mersey Gathering vol. 5 / Letní kino Špilberk, Brno
Mick Harvey w. Amanda Acevedo (AUS/MEX), Hugo Race (AUS), Chris Huges (AUS)
8. 6. Hetty Kate Quartet (AUS/CZ) / Jazz Dock
10. 6. Machine Head / Forum Karlín
11. 6. The Congos & The Gladiators / LMB
12. 6. The Smile (UK) / Forum Karlín
12. 6. – 14. 6. Rock for People / Park 360, Hradec Králové
Yungblud, The Prodigy, The Offspring, Bring Me The Horizon a další
15.-16.6. Respect Festival Open Air – hudba z celého světa / Ostrov Štvanice
17.6. Sematary and The Haunted Mound / Meetfactory
20. – 22. 6. Metronome Prague
The Blaze, Marc Rebillet, Milky Chance, Meute, Michael Kiwanuka a další
22. 6. BEATSTEAKS / Lucerna Music Bar
23. 6. Chelsea Wolfe / Meetfactory
25. 6. The Gaslight Anthem + support: Spanish Love Songs | SaSaZu
červenec
1. 7. PET SHOP BOYS (UK) / Praha, O2 universum
2. 7. Kim Gordon / Meetfactory
3. 7. Rod Steward (UK) / Praha, O2 arena
4. 7. Transforma x Heartnoize: Kabeaushé @ Křižíkova elektrárna, Tábor
4. 7. The Smashing Pumpkins (US) / Praha, O2 universum
15. 7. Shemekia Copeland (US) / Divadlo Hybernia
18.7. The Dreadnoughts / Futurum
srpen
2. – 3. 8. festival Beseda u Bigbítu
Snõõper (USA), Moimir Papalescu & The Nihilists (CZ), Ničiteľ (SK) a další
6. 8. Devendra Banhart: My Kind of Summer (US) / Žluté lázně – Praha
7. 8. MR. BIG – The Big Finish/ ROXY
10. 8. Pixies / Forum Karlín
29.–31. 8. Moody Moon Noize vol. 5 @ Chomutov
září
5.9. Tinariwen (Mali) / Palác Akropolis
10.9. Martin Klapper & Roger Turner (CZ, UK) / Punctum – Krásova
11.9. Lime Cordiale, Fuchs
20. 9. Lankum (IR) / ARCHA+, Praha
30. 9. Tindersticks (UK) / Divadlo Hybernia
říjen
2. 10. Mike Zito / Lucerna Music Bar
2.10. Fanfare Ciocărlia (Rumunsko) / Palác Akropolis
9.10. Fred Frith Trio (UK) / Palác Akropolis
17.10. Nick Cave, O2 Arena
20.10. Jontavious Willis (USA) / Palác Akropolis
listopad
9. 11. Metz / Futurum
16. 11. Jenny Hval (NO)/ ARCHA+ (Alternativa meets Heartnoize)
16. 11. New Model Army / MeetFactory
21. 11. ALCEST / ROXY
24.11. Hang Massive (UK, Švédsko) / Divadlo Archa
28.11. Gong (UK, Francie) / Palác Akropolis
30.11. The Undertones / Futurum
prosinec
6. 12. Blixa Bargeld a Teho Teardo / Palác Akropolis