27JEWELRY X WE CARE: Díky vydraženému šperku půjde do školy téměř 50 dětí ze sirotčince v Tanzanii

27JEWELRY
27JEWELRY

Česká značka 27JEWELRY se spojila s neziskovou organizací We Care, která od roku 2013 podporuje sirotčinec Fonelisco v tanzanské Mwanze. Proběhla speciální aukce unikátního prstenu 27JEWELRY, který byl navržen a vyroben přímo pro tuto smysluplnou příležitost. Cílem bylo vybrat částku, která umožní všem dětem ze sirotčince navštěvovat školu na prvním stupni a vzdělávat se po celý rok. Školné pro 43 potenciálních prvňáčků stojí 73 700 Kč na jeden rok. 

Překrásný zlatý prsten s akvamarínem se vydražil za 111 111 Kč, a tak se podařilo zajistit vzdělaní všem na prvním stupni a dalším šesti dětem z druhého stupně. Dohromady tedy půjde do školy 49 dětí. 

 

„Už dlouho jsem měla na srdci udělat něco prospěšného. Přemýšlela jsem, jak to uchopit, až jsme se potkaly s Norou Jelínek z We Care. Řekla mi o jejich práci a sirotčinci Fonelisco. Když jsme se nakonec na spolupráci domluvily, měla jsem velkou radost, že se mi podařilo ve vydraženém prstenu pomyslně propojit moje původní vzdělání učitelky prvního stupně a nynější zlatnická cesta,“ říká designérka Lenka Kerlická a jedním dechem dodává: „Vzdělání a děti jsou pro mě velká témata, proto bych chtěla nadále hledat cesty, jak pomáhat a přinášet kousek krásna, kde je to potřeba.“

 

O organizaci We Care

We Care je nezisková organizace, která od roku 2013 podporuje sirotčinec Fonelisco v tanzanské Mwanze. Spoluzaložili ji Viktor, Nora a Patrik Jelínkovi. Cílem je motivovat okolí, aby používalo svůj talent a prostředky k pomoci těm, kteří to potřebují.

Foneliscu chtějí dopomoci, aby se postupně osamostatnil a vytvořil stabilní zázemí pro děti i své zaměstnance.

O sirotčinci Fonelisco

Fonelisco je dětský domov pro sirotky a děti z ulice, který založil Joseph Mabinga v roce 1997. Momentálně je Fonelisco domovem pro 74 dětí, o které se stará vedle Josepha dalších 9 zaměstnanců. Děti díky podpoře We Care a dalším organizacím mají pokryty základní potřeby jako je střechu nad hlavou, jídlo, vzdělání, oděv nebo základní zdravotní pojištění. V neposlední řadě jsou děti zahrnuty láskou a přijetím od zaměstnanců a dobrovolníků, kteří se rozhodnou přijet podpořit sirotčinec na místo.

 

O 27JEWELRY:

Česká designérka, zlatnice a šperkařka Lenka Kerlická tvoří pod značkou 27JEWELRY již od roku 2002. 27JEWELRY, to jsou jedinečné, ručně vyrobené šperky ze zlata a přírodních kamenů, od autorských luxusních snubních i zásnubních prstenů přes dětské šperky po ready to wear kolekce náhrdelníků a náušnic. Šperky se vyznačují organickým tvarem, kvalitou použitých materiálů a precizností provedení.

 

Comments

comments

Vyhledat