3 tipy na nevšední zážitky v letních Alpách

foto: zdroj nedori
foto: zdroj nedori

Sypete z rukávu spoustu úžasných momentů z dovolené, ale pořád máte pocit, že vám něco chybí? Léto ještě zdaleka nekončí, a tak máte ještě spoustu času se oddat některé z netradičních aktivit, která bude korunovat nezapomenutelné zážitky letošních prázdnin. Nemusíte ale hledat sami. Vybrali jsme pro vás 3 skvělé tipy. Sjeďte divokou řeku Soču, projeďte se na nejdelší bobové dráze na světě nebo se oddejte ranní józe na vrcholcích hor. 

Cvičte jógu ve 3000 m.n.m. 
Pokud se vám nedaří doma vstát brzo ráno, abyste si zacvičili, instruktorka Laura vás v Livignu z postele zaručeně dostane. Vydejte se s ní za rozbřesku lanovkou na horní stanici  Carosello 3000 a pak pěšky k Madononu, jednomu z nejkrásnějších panoramatických bodů v celém Livignu. Během meditativní vycházky se párkrát zastavíte, abyste si protáhli tělo při Asana józe, a na vrcholu u sochy Madonon se zahřejete teplým čajem z lokálních bylinek. K běžnému jogínskému úboru si však nezapomeňte vzít něco teplého na sebe, vysoko v horách je přeci jenom dost chladno i v létě. V ceně ranní výpravy je na cestě zpátky i dopolední brunch v restauraci Carosello 3000. Rezervujte si místo na www.carosello3000.com.

Zkroťte divokou Soču
Slovinská řeka Soča u města Bovec je mezi kanoisty a raftisty pojmem. Křišťálově čistá blankytná voda proudící staletímy vyhloubeným kaňonem vábí všechny, kdo mají k vodním sportům blízko. Nemusíte být ale ani ostřílenými vodáky, abyste si adrenalinovou jízdu pořádně užili. Zkušení průvodci vás bezpečně provedou všemi z hladiny vystupujícími skalisky, zatáčkami, hlubokými lagunami i zpěněnými peřejemi. Místní agentura dokáže připravit program šitý na míru jak rodinám s dětmi, tak odvážlivcům, kteří rádi překračují své hranice. Více info na www.hydromania.si.

Rozevlajte vlasy na bobové dráze v Imstu
Jestli máte rádi rychlou jízdu a nečekané zvraty, nejdelší bobová dráha na světě Alpine Coaster v rakouském Imstu vás naprosto uchvátí. Na start ve výšce 1500 metrů můžete buď dojít příjemnou procházkou, nebo se nechat vyvézt lanovkou. Na cestě dolů vás pak čeká 3,5 kilometru po kolejích plných ostrých zákrut, vln a skoků, při nichž se dostanete až do výšky 10 metrů nad zemí. A pokud budete stíhat sledovat, i co se děje kolem vás, určitě se pokocháte krásným a malebným okolím. Jakmile dorazíte dolů, zaručujeme vám, že budete chtít tuhle jízdu zažít znovu. Ceník a další informace najdete na www.imst.at.

Máte vybráno?

Comments

comments

Vyhledat