35 000 mladých bude zkoumat Evropu vlakem 

DiscoverEU jako součást programu Erasmus+. 35 000 mladých lidí získá příležitost prozkoumat Evropu vlakem 

DiscoverEU, iniciativa Evropské komise, díky které mohou čerstvě plnoletí vyhrát bezplatnou vlakovou jízdenku na cesty po Evropě, vyhlašuje další kolo soutěže. Mladí lidé žijící v jedné ze zemí programu Erasmus+ se budou moci zapojit od 7. do 21. dubna. Celkem se v tomto prvním kole hraje o 35 000 otevřených vlakových jízdenek. Stejný počet bude k dispozici v říjnovém kole soutěže.

Iniciativa DiscoverEU byla spuštěna byla v roce 2018 a od letošního roku je součástí programu Erasmus+. Tisícům mladých umožňuje zažít vlakové dobrodružství a udržitelně cestovat napříč kontinentem. Mají tak často úplně poprvé v životě šanci poznat rozmanitost Evropy a také se seznámit se zahraničními vrstevníky. 

Do soutěže o jízdenky se mohou zapojit mladí lidé, kteří se narodili v období od 1. července 2003 do 30. června 2004 (včetně). Stačí v termínu 7. 21. dubna 2022 správně vyplnit online kvíz na Evropském portálu pro mládež. Kvízové otázky jsou zaměřené všeobecně na Evropskou unii, na její politické priority a iniciativy pro mladé lidi.

„Ta zkušenost mi opravdu pomohla „dospět“. Bylo mi 18 a poprvé jsem cestovala bez dospělého doprovodu. Musela jsem si vše sama zařídit, najít si ubytování, řídit se rozpočtem. Na pobyt jsem jela před nástupem na vysokou školu, hned po střední škole. Pomohlo mi to otevřít se novým kulturám z EU, protože jsem se setkala s mnoha cestovateli z různých zemí. Věřila jsem některým klišé o různých zemích, ale když jsem se s lidmi z těch zemí setkala, uvědomila jsem si, že jsme všichni stejní.“ Venise z Francie procestovala díky DiscoverEU Anglii, Belgii, Německo a Českou republiku.

Nově dostanou výherci soutěže také slevovou kartu, kterou mohou využít při nákupech jídla, ubytování, lístků na kulturní a sportovní akce nebo na místní hromadnou dopravu. 

Všichni zájemci se mohou zapojit do aktivní komunity #DiscoverEU Official na Facebooku, kde mohou hledat spolucestující nebo získat užitečné tipy od ostatních členů. 

 

 

Dům zahraniční spolupráce
Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jeho stěžejní činností je správa programů zaměřených na oblast mezinárodního vzdělávání a propagace českého školství v zahraničí. Více informací o aktivitách DZS naleznete na www.dzs.cz

 

Comments

comments

Vyhledat