7. ročníku pražského Zombie Runu se zúčastnilo více než 1000 běžců

Jestli se bojíš, tak utíkej! Tak zní motto zážitkového běhu Zombie Night Run. 7. ročník strašidelného běžeckého závodu se odehrál v sobotu 21. října 2023 v centru Prahy na Vítkově.

Součástí byl nezávodní 1km okruh pro děti, kterého se zúčastnilo 300 malých běžců, a zlatým hřebem byl 5km hlavní závod, ve kterém závodilo 700 dospívajících a dospělých. Všichni účastníci si z akce odnesli nejenom nezapomenutelný zážitek, ale také vědomí, že přispěli na dobrou věc, jelikož část výtěžku z akce poputovala na podporu spolku No Foot No Stress, který pomáhá lidem prožívat plnohodnotný život po amputaci končetin, a neziskové organizaci Za sklem, jež poskytuje podporu osobám s poruchou autistického spektra.

Trasa hlavního závodu vedla kolem Národního památníku na Vítkově a obsahovala čtyři strašidelné zóny, které se hemžily neposednými zombie. K vidění byla spousta druhů zombíků, od radioaktivních až po ty klasické. Aby se běžci dostali do cíle, museli těmto stvořením uniknout. Větší šanci měli ti závodníci, kteří se namaskovali a zapadli mezi ně svým vzezřením. I tak to však nebylo jednoduché, a účastníci museli překonat například Zombie hrad či se postavit svému strachu v žižkovském tunelu, kde kromě číhajících zombie probíhala i strašidelná projekce.

Generálním partnerem Zombie Night Run Praha 2023 je projekt Night Run. Hlavními partnery byli NN pojišťovna, Peugeot, Nutrend a společnost ViewSonic. Dalšími partnery byli Mizuno, Johnny Servis, Event media, Vapiano, Runto, Rent event, Preventan, Praha 3 a Perskindol. Akce se konala pod záštitou europoslance Mgr. Tomáše Zdechovského.

Kromě samotného běžeckého závodu se účastníci mohli zastavit i u stánků partnerů, kde si mohli dát něco dobrého na zub a posilnit se před sportovním výkonem, pořídit si něco pěkného na sebe, či si například zahrát počítačovou hru se zombie tématikou a prohlédnout si vybrané produkty společnosti ViewSonic. Součástí byla i soutěž o nejlepší kostým, jejíž výherce získal přenosný projektor ViewSonic M1 mini. Před samotným závodem pak samozřejmě nechyběla pořádná rozcvička.