adidas a Prada mají udržitelnou kolekci

ADIDAS × PRADA
ADIDAS × PRADA

Společnosti adidas a Prada se vracejí, aby představily novou kapitolu své pokračující spolupráce – spojují odborné řemeslné zpracování značky Prada s inovacemi sportovního oblečení značky adidas. Obě značky dnes sledují společné závazky v oblasti zásadních cílů udržitelnosti a zároveň oslavují dvě nadčasové ikony: boty adidas Originals Forum a látku Re-Nylon značky Prada.

Kolekce adidas for Prada Re-Nylon představuje nové pojetí luxusního sportovního oblečení z hlediska udržitelnosti a zároveň demonstruje závazek tohoto partnerství k inovacím. Poprvé v historii spolupráce zahrnuje tato kolekce konfekci, doplňky a tašky a také vylepšené siluety bot adidas Forum High a Low. Každý model byl vyroben v Itálii firmou Prada a skládá se z nekonečně recyklovatelné tkaniny Re-Nylon, která je pro tuto značku charakteristická.

 

Tkanina Prada Re-Nylon, která byla poprvé uvedena na trh v roce 2019, je průkopnická textilie vytvořená recyklací plastového odpadu sesbíraného z oceánů a odpadu z textilních vláken – lze ji čistit a recyklovat donekonečna, a to bez ztráty kvality. Prada Re-Nylon je základním odrazem ekologicky uvědomělé ideologie Prady a jejího závazku k udržitelným postupům – je vetkána do samotného vlákna její charakteristické tkaniny. Kolekce adidas for Prada podtrhuje přelomovou událost: přechod celé výroby značky Prada z panenského nylonu na Re-Nylon, kterého bude dosaženo do konce roku 2021.

 

Společnosti adidas a Prada se také chystají oslavit inovativního ducha své nejnovější kolekce jedinečným digitálním prostředím, který zásadním způsobem spojí značky a jejich fanoušky. Ti budou vyzváni, aby se zapojili do tzv. metaversa společně se značkami adidas a Prada prostřednictvím společné tvorby na bázi open-source.

 

Kolekce adidas for Prada Re-Nylon bude celosvětově uvedena 13. ledna 2022 a bude dostupná v aplikaci adidas CONFIRMED a na adidas.com/prada.

 

 

#adidasforPrada

 

Comments

comments

Vyhledat