Alexander Hacke a Danielle de Picciotto na Břevnově

Unijazz a Scrape Sound

uvádějí

hackedepicciotto:

ALEXANDER HACKE

& DANIELLE DE PICCIOTTO

special guest: Rouilleux

sobota 15. února 2020 ve 20:00

Kaštan – scéna Unijazzu

Bělohorská 201, Praha 6

Po dvou letech se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto, aby zde představili novinkové album The Current, jež vychází posledního ledna na značce Potomak. Na delší čas to bude poslední příležitost vidět vystoupení této s berlínskou, ale také newyorskou uměleckou scénou nedílně spjaté dvojice, neb Alexander Hacke bude mít v dalším průběhu roku mnoho povinností se svou domovskou skupinou Einstürzende Neubauten – ta totiž bude novým albem a patřičným turné slavit čtyřicet let své slavné existence. Večer v břevnovském Kaštanu otevře pražská skupina Rouilleux, jíž nedávno vyšla skvělá deska Lycanthropic Sounds. 

Vstupenky v hodnotě 199, jsou v prodeji on-line přes SMSticket, zbylé vstupenky budou v den koncertu k dispozici na místě za 250,.

kastan.unijazz.cz  

scrapesound.org 

HACKEdePICCIOTTO

Alexander Hacke a Danielle de Picciotto jsou na cestě již více než deset let a nomádský život, který tento pár vede, se s jejich společnou tvorbou prolnul do nebývale výjimečného tvaru. Dvojice spjatá se skupinami Einstürzende Neubauten, Crime & the City Solution nebo The Ministry of Wolves společně tvoří již od začátku nultých let a během té doby spolupracovali s mnoha dalšími umělci (například také se skupinou The Tiger Lillies). Ale právě jejich vlastní společné nahrávky tvoří naprosto unikátní, do jisté míry deníkovou sérii, již ovlivňují nejen místa a prostředí, v nichž je natáčejí, ale také společenské situace a změny, které Alexander s Danielle během svých cest téměř po celém světě bedlivě sleduje. Aktuální album The Current nahráli v anglickém Blackpoolu, jedné z nejméně gentrifikovaných oblastí Velké Británie. „Pokud žijete v chudých oblastech, hluk kapitalismu ustupuje a jste odkázáni na realitu přírody a jednoduché lidské interakce. Naše rychle se rozvíjející společnosti ztratily kontakt s opravdovým společenstvím a empatií. Ničíme planetu i civilizaci, musíme se vrátit k jednoduchým základům. Zeptejte se sami sebe, co opravdu stojí za to,“ říká autorská dvojice ke své nové kolekci, na níž najdeme hodně různých beatů, perkusí a spoustu elektroniky. V souvislosti se svou aktuální tvorbou hovoří Alexander Hacke a Danielle de Picciotto o žánru cinematic-drone a The Current je bezesporu jejich dosavadním společným tvůrčím vrcholem.

https://hackedepicciotto.bandcamp.com 

ROUILLEUX

Pražský projekt Rouilleux vznikl v roce 2009 původně jako sólový pokus multi-instrumentalisty Luboše Rezka, jenž v průběhu let na výtečných deskách Zugwang nebo Scatter Your Soul postupně získal „kapelní“ podobu. Aktuální album Rouilleux Lycanthropic Sounds ze září letošního roku ale znovu zastihlo Rouilleux v jednočlenné sestavě, skvěle přijatá novinka podtrhuje odklon od kytarového zvuku a je postavena zejména na pianu, varhanech nebo syntezátorech. Rouilleux je doma spíše na experimentální scéně, ovšem Lycanthropic Sounds jednoznačně odhaluje pozoruhodný smysl pro nenápadné a neotřelé melodie a také cit pro hit (sic!). 

https://music.rouilleux.net/album/lycanthropic-sounds 

Comments

comments

Vyhledat