Anketa: Co se vám vybaví, když se řekne GRIZZLY BEAR?

Už 13.8. jsou v Roxy Grizzly Bear. Zeptali jsme se několika osobností z hudební branže:

Co ti naskočí, když se řekne GRIZZLY BEAR?

 

Ema Brabcová, zpěvačka

Hned mě napadne jejich posledni deska Painted Ruins a to, jak to nešlo přestat jí poslouchat! Pořád dokola… Taková krásná zakoukanost.

Filip Tomášek, redaktor

Grizzly Bear? Pestrost, hloubka, důslednost. Songy jako nenápadně vybroušené skvosty. Občas ne hned na první, ale postupně vždy spolehlivě putující pod kůži. A na dlouho. Shields – velká věc, intenzivní pocit z toho alba si vybavím jako první. Konečně se osmělili a dorazí. Těším se velmi!

Veronika Douglas, label manager

Nikdy jsem je neposlouchala, z desek mi přišli moc pop. Ale byla kolem nich vytvořena jakási aura výjimečnosti (vždyť přeci dělali předkapelu Radiohead a Thom Yorke kdysi prohlásil, že je to jeho nejoblíbenější kapela), takže je to hlavně zvědavost, zda je to hype nebo opravdu něco výjimečnýho. Mám ráda, když mě naživo překvapí něco, od čeho nemám vůbec žádná očekávání. Tak uvidíme, jestli se to stane tentokrát…Ale nemohla bych nejít, haha!

Josef Sedloň, DJ

Grizzly Bear sleduju od alba Horn of Plenty, které jsem objevil přes label Efterklang, Rumraket před 12 lety a ihned mě oslovila jejich niterní osobitá muzika. Naživo je uvidím poprvé a tak se moc těším.

Jakub Sedláček, dovozce hudebních nosičů

Okamžitě mi naskočí Baltimore (takhle přesně to mám s Beach House) a hitovka Two Weeks, která mě před 10 lety odrovnala.

Petr Matas, filmař

Video k Two Weeks – je to jedno z mych nejoblibenejsich videí, včetně písně.

Andrzej Palec, muzikant

Vybaví se mi, že jdu zejtra do lesa a že ještě nemám sprej na medvědy. A že by bylo škoda, kdybych do Roxy nedorazil, maj hodně dobrý písničky.

Zdeněk Lichnovský, programový šéf Radia 1

Indie-rocková kapela pro ty, co nemají rádi indie-rock (případně si dosaď altrock nebo indiefolk).

 

FB událost ZDE.

Comments

comments

Vyhledat