Anketa o módě a stylu: Beata Kurucz

foto Petra Jansová
foto Petra Jansová

Beata Kurucz studovala na pražské AVU u Roberta Šalandy, kde v roce 2018 diplomovala, a předtím v ateliérech u Jiřího Sopka a Michaela Rittsteina. Od roku 2014 vyučuje kurzy kresby a malby v soukromých ateliérech. Fascinují ji otázky paradoxů a momentů, které člověka přivedou k smíchu a zamyšlení zároveň.

Vaše definice módy a stylu?
Prostředek a Kouzlo.
Móda mě fascinuje od dětství. Můj otec kvůli fashion fotografii kupoval např. Voque. Listovala jsem si opakovaně těmi čísly a fascinovaly mě nejen ty scény, kompozice modelek, modelů jako i samotné střihy. Nejvíce mne zajímaly výrazy a rysy portrétů, což mi zůstalo později pro malbu.
Styl vnímám ve svém základu stejně jako vyjadřovací formu u obrazu, kdy forma by měla nést myšlenku. U oblečení se nelimituji konkrétním stylem, nemám to v hudbě ani ve výtvarném umění. Potřebuji cítit podstatu nálady a dané situace.

Co máte nejraději na své práci?
Svobodu. Odkrývání zajímavých souvislostí a informací. Tím, jak rozvíjím svou práci, rozvíjím i specifický druh uvažování o věcech a své přemýšlení celkově dostávám do pozic, do kterých bych se jinak dostala mnohem později nebo vůbec. Vizuální umění a malba především učí člověka hlouběji a citlivěji vidět.

Jak si dobíjíte baterky?
Tancem, buď v ateliéru, když potřebuju energicky rozjet obraz, nebo na bytě, kde to ladím příhodnýma outfitama, barevným světlem a vymýšlením různých situací. Tak trochu se stát pro sebe bláznem.))
A jinak samozřejmě výlety při hezkém počasí nebo běh.

Co vás zaručeně potěší?
Objevení dobré hudební skladby. Suchý humor. Blízkost přátel, bizarních věcí, letadel, koní, moře, a nebo když spadnu a nikdo to nevidí:))

Váš tip, co dělat proti šedi:
V podstatě klasika: Nebrat se moc vážně. Udržovat zvědavost, hravost a především přirozenost.

instagram.com/beata_kurucz

Comments

comments

Vyhledat