Anketa o módě a stylu: Designérka Lenka Záhorková

Lenka Záhorková, foto archiv LZ
Lenka Záhorková, foto archiv LZ

Lenka Záhorková se zabývá designem, především designem porcelánu, ale i volnými, více konceptuálními objekty. Její práce jsou často založené na hledání paralel mezi konstrukční / technologickou stránkou a stránkou ideovou. Inspiraci hledá například v koloběhu života, nekonečném cyklu – stvoření, zániku a obnovy předmětů. Často balancuje právě mezi designem a volným uměním.

Za svůj produkt Svítidlo 1.0 získala několik ocenění a její nový sociálně-umělecký projekt Tak to bylo… byl nominován na cenu Designbloku´19. V roce 2015 spoluzaložila značku NALEJTO ceramic design, pod kterou také prezentuje svou tvorbu.

 

Svítidlo 1.0 (Foto Lukáš Oujeský)

Vaše definice módy a stylu?

Móda je způsob, jakým věci děláme, jak tvoříme, jak přemýšlíme. V obecném smyslu je to promyšlená a oku lahodící kombinatorika, vizuál. Podléhá trendům a mění se s dobou.
Styl je vizuální nebo životní projev závislý na osobnosti. Poskytuje možnost osobité komunikace, možnost se odlišovat. 

Co máte nejraději na své práci?

Proměnlivost. Během procesu se stále otevírají nové dveře, spolupráce, přicházejí nové nápady a nové výzvy. Člověk se musí stále vzdělávat a řešit aktuální problémy a nové otázky. Nikdy se nenudím, pořád se něco děje a má to drive.

Jak si dobíjíte baterky?

Moc neodpočívám. Okolí říká, že jsem workoholik. Baterky mi dobíjejí pozitivní reakce na produkty a projekty a úspěšné spolupráce. Také nový projekt Tak to bylo…, ve kterém spolupracuji se seniory. Je to neuvěřitelně nabíjející, když víte, že to, co děláte má smysl.

Co vás zaručeně potěší?

Právě každá pozitivní odezva.

Váš tip, co dělat proti šedi:

Dělat věci s láskou. 

www.zahorkovalenka.com

 

Comments

comments

Vyhledat