Anketa o módě a stylu: Jenovéfa Boková

Foto Lucie Vysloužilová (About leather)
Foto Lucie Vysloužilová (About leather)

Další respondentkou naší ankety je herečka  a houslistka Jenovéfa Boková. Nejnověji se s ní setkáme v třídílné minisérii Herec.

První díl minisérie, která byla nominována na ocenění Prix Europa, uvidí diváci ČT1 v premiéře v neděli 11. října od 20.10 hodin.

Vaše definice módy a stylu?

To, co nosíme, odráží nás a náš postoj v životě. Ano, někdo může skrze oblékání předstírat, kým je, ale to také o daném člověku něco vypovídá, nebo ne? Já ráda díky módě vyjadřuji, jak se zrovna cítím. Někdy (a čím dál častěji) se do oblečení zabalím jako do peřinky, takže mikiny, svetry, tepláky. Ale někdy si s módou ráda více hraju, ale čím jsem starší, tím víc vyhledávám pohodlí.

Co máte nejraději na své práci?

Možnost se setkat s tolika zajímavýma a skvělýma lidma, možnost samu sebe překvapovat a převtělovat se.

Jak si dobíjíte baterky?

Nejvíce asi cestováním. Chozením na procházky, na koncerty. Když mohu svoje milované pozvat k sobě na terásku, grilujeme, povídáme si, tancujeme a užíváme si, že se máme.

Co vás zaručeně potěší?

Určitě dobré jídlo! Když se skvěle vyspím a už od rána víte, že budete mít hezký den. Náhodné setkání s někým, koho mám ráda.

Váš tip, co dělat proti šedi:

Vážit si maličkostí, udělat si hezký den se svýma milovanýma anebo jen tak se sebou. Jít sama se sebou na kafe, do parku, do kina. Uvědomit si, že všichni lidi mají svoje smutky a problémy, a tím být více empatický k ostatním.

Comments

comments

Vyhledat