Anketa o módě a stylu: Steffi Černá, autorka slow fashion apky Alpaka

foto Prokop Laichter
foto Prokop Laichter
Český startup Alpaka je aplikace zaměřená na téma slow fashion. Má pomoci uživatelům orientovat se v etické a udržitelné módě. Pomocí cost per wear (ceny za jedno nošení) ukazuje uživatelům reálnou hodnotu jejich šatníku i jednotlivých kousků. Průměrný Čech má v šatníku přes 150 kusů oblečení, ale ve skutečnosti nosí stále dokola jen 30 kusů. Alpaka proto připravuje funkci swap pro výměnu oblečení. Projekt založila Steffi Černá. S týmem programátorů nyní testuje a chystá spuštění nové sekce Stores, v níž si uživatel bude moci přímo vybírat mezi mnoha produkty českých udržitelných obchodů a značek. Novinka vyjde na začátku února. 
Na naše otázky odpovídala autorka aplikace Steffi Černá.

Tvá definice módy a stylu?

Móda diktuje vzhled současné produkce. Pro mě však móda naopak znamená nadčasové a chytré kousky, které jsou kvalitní a nesmrtelné, a tak vlastně vždy módní.  Styl je individuální interpretace, kterou jednotlivec vstupuje do módy a odhaluje díky tomu svou osobnost, vypráví svůj příběh a vyjadřuje svůj postoj k okolí.

Co máš nejraději na své práci?

Že mi dává možnost měnit naše návyky směrem k uvědomělejší společnosti. Nemluvě o tom, že v udržitelné módě je snad největší koncentrace milých lidí, co jsem kdy poznala a je to velmi inspirativní prostředí.

Jak si dobíjíš baterky?

Lesem. Tichem. V dnešní době nedostatkové zboží.

Co tě zaručeně potěší?

Když vidím, že se čím dál tím víc mladých lidí zajímá o prostor, ve kterém žijí, a chtějí ho měnit k lepšímu.

Tvůj tip, co dělat proti šedi:

Nebát se smát a tančit, kdykoliv a kdekoliv máte chuť.

 

Comments

comments

Vyhledat