Artrocková show podle Muse rozžhaví česká a slovenská kina

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Veleúspěšní progresivní rockeři Muse jsou proslulí uhrančivými koncerty. Hudební novináři o nich mluví dokonce jako o „nejlepší koncertní kapele současnosti“. Něco ze své koncertní dokonalosti se chystají zprostředkovat milionům svých fanoušků, kteří si vyrazí ve čtvrtek 12. července do kin celého světa. Unikátní film Muse: Drones World Tour zachycuje nejlepší momenty extatického světového turné kapely v roce 2016, v rámci něhož Matt Bellamy, Chris Wolstenholme a Dominic Howard zavítali i do Prahy a sklidili 100%ní recenze. Film bude k vidění také ve třicítce kin po celé ČR a SR.

„Nevídané vizuální efekty, omračující výprava, ohromující audiovizuální zážitek.“ Tak popisuje film britský distributor filmu.

Hudba se jako jídlo jí nejdřív očima. Kdo jiný by to měl vědět lépe než „poslední velikáni koncertních pódií“, kapela Muse. Ctižádostivá britská parta si od King Crimson, Pink Floyd a Depeche Mode vzala to hlavní poselství: hudba a její prezentace jsou totéž. Tak se z rockerů stávají modly. Tentokrát však Muse předčili i sebe sama a vystrojili opulentní audiovizuální hostinu, koncertní film Muse: Drones World Tour.

Film byl pořízen v roce 2016 během turné k neméně úspěšnému albu. Jestli je rock’n’roll vážně po smrti, Muse si toho nevšimli. Deska Drones (2015) je jejich páté album v řadě, které se ihned po vydání stalo nejprodávanějším ve Velké Británii. Album rozdrtilo žebříčky prodejnosti i ve dvaceti dalších zemích.

Nadšená byla i kritika. Časopis Kerrang! udělil Drones plný počet bodů. O albu, jehož tématem je podle frontmana kapely Matta Bellamyho „role technologie v našich životech, a to jestli je dobrá, nebo špatná“, uznávaný magazín prohlásil, že už teď se jedná o „klasiku posouvající hranice toho, co je vůbec v rozmáchlém rocku možné.”

Podívejte se na trailer k filmu Muse: Drones World Tour.

Triumf skupina zpečetila už zmíněnou šňůrou artrockově výpravných představení. Zavítali také do pražské O2 Arény. I zde kromě skladeb z aktuálního alba zazněly z atypického oválného pódia také osvědčené hity jako „Uprising“, „Supermassive Black Hole“ nebo „Knights of Cydonia“.

Snímek kromě exkluzivního vhledu do tvůrčího procesu nabídne hlavně úchvatné záběry atypického oválného pódia, dronů nad publikem, obřích projekcí a iluzi dystopie dotvářenou propracovanými laserovými a LED efekty. I New York Times, který jedné ze štací Drones World Tour přihlížel, psal o zážitku, který „neustále roste a jeden vrchol střídá druhý“.

Celosvětová projekce filmu Drones World Tour proběhne pouze 12. července 2018. Lístky jsou již v prodeji. Kompletní seznam zapojených kin najdete ZDE.

Comments

comments

Vyhledat