AUDIRE – XXXI. část cyklu poslechově přednáškových večerů

Tentokráte výjimečně v pátek 21. února od 19 hodin uvádí prostor Punctum další pokračování seriálu komponovaných večerů s názvem Audire. 

Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

V jednatřicátém díle Audire se po dlouhé době vrátíme k nerovným rytmům a představíme si breakbeat. Odpíchneme se od osmdesátkových hiphopových instrumentálek a newyorského freestyle electra a pak přeletíme do Anglie začátku 90. let, kde duboví a hiphopoví producenti objevují samplery a vzniká raveový breakbeat hardcore. Pak se do USA vrátíme, protože v mezičase tam do toho někdo začne prát acidy, nu a pak zpátky do Británie, kde vznikají první chemické beaty, rockové bigbeaty a nakonec z toho vzniknou nu skool breaks. Aneb jak se z přechodu stala zlomenina.

Comments

comments

Vyhledat