Australští The Cat Empire vystoupí 3. července v Praze

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

The Cat Empire, stabilně jeden z nejúspěšnějšich australských exportů, přijíždí s novým materiálem na svůj třetí český koncert. Od svého založení v roce 1999 procestovali celou planetu při celkovém počtu 1.250 koncertů a prodali 2.5 milionu nahrávek. Na začátku roku 2019 vyjde jejich 7. studiové album, kdy to poslední se umístilo v Top 10 v 7 zemích světa včetně České republiky. The Cat Empire vystoupí v úterý 3. července v Lucerna Music Baru. Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Goout.

Na mezinárodní scénu mířili vlastně od počátku, i když při nahrávání debutového alba The Cat Empire ještě netušili, že vzniká extrémně úspěšné dvojitě platinové album. Na jednom z raných australských koncertů přišla první nabídka na turné v USA, která zvýšila chuť sextetu vyvinout stejnou energii do zahraničních koncertů, jako do koncertů v domácí Austrálii.

Na evropský trh kapelu dostalo BBC Radio 1, když umístilo singl Two Shoes do vysokých rotací. Následovalo vyprodané turné v USA a Kanadě v roce 2005 a o rok později vystoupili The Cat Empire na Bonnaroo festivalu v USA, Toronto & Montreal Jazz Festivalu v Kanadě a Nuke, Quart a Edinburgh festivalu v Evropě. V témže roce otiskl australský magazín Rolling Stone jejich profil a objevili se i na titulní stránce hudebně-obchodní publikace Pollstar.

Festivaly Glastonbury, Rock am Ring, Rock im Park, Wireless, Summer Stage New York Central Park nebo Quebec City rámovaly další turné společně s vlastními vyprodanými koncerty včetně napěchované The Brixton Academy v Londýně. Jejich 5. album Steal The Light, vydané nejprve na vlastním nezávislém labelu Two Shoes Records a o deset let pozdějí na majoru, se objevilo v top 20 v 5 zemích. Po vydání alba kapela odehrála své první koncerty v Jižní Africe a v Riu a Sao Paulu.

Po dalších mezinárodních koncertech v plných klubech včetně londýnské Royal Albert Hall vydali The Cat Empire své další album Rising With The Sun (2016). Album debutovalo v Top 10 v 7 zemích včetně České republiky, Švýcarska, Maďarska, Švédska, Kanady, Rumunska a Austrálie a v Top 20 v 16 zemích světa od Jižní Afriky přes Malajsii do Španělska a Portugalska. V celosvětovém žebříčku I-Tunes debutovala deska jako 9.

Australané říkají, že v hudbě The Cat Empire slyší ozvěny z různých koutů světa. Fanoušci po světě zase říkají, že slyší v hudbě Austrálii. The Cat Empire přivezou do Lucerna Music Baru svoji vlastní, celosvětově úspěšnou, pokornou a originální hudbu. Nenechte si ujít nevšední zážitek z jejich živého koncertu.

THE CAT EMPIRE

3. 7. 2018, LUCERNA MUSIC BAR

support: Andy V

FB Event

Vstupenky

Comments

comments

Vyhledat