Avishai Cohen vystoupí v Praze

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Populární izraelský basista, zpěvák a skladatel Avishai Cohen oznámil na letošek vydání nové desky. Do Prahy se vrátí 6. května a ve Foru Karlín zahraje s oživenou sestavou tria.

Avishai Cohen (*20. dubna 1970) se vrací do Česka pravidelně. Pocházel odtud už jeho dědeček. Izraelský basista s americkou průpravou (Herbie Hancock, Bobby McFerrin, Kurt Rosenwinkel) neproslul jen virtuózní hrou a procítěným zpěvem. Jedním z mnoha talentů Avishaie Cohena je navíc schopnost objevovat nadané muzikanty. Představil světu klavírní mistry, jako jsou Shai Maestro či Nitai Hershkovits, kteří už dávno dospěli k vlastním hvězdným kariérám.

Tentokrát přiveze Avishai Cohen do Prahy další osobnost. Ázerbajdžánského pianistu Elchina Shirinova. Nejde přitom o žádného nováčka. V Elchin Shirinov Group v minulosti vystupoval i slavný bubeník Eric Harland či basistův jmenovec, trumpetista Avishai Cohen. S vlastním ázerbajdžánsko-italsko-britským triem už Elchin objel půlku světa. Třetím členem sestavy zůstává izraelský bubeník Noam David.

AVISHAI COHEN TRIO
6. 5.2019 19:30 | Forum Karlín

Comments

comments

Vyhledat