Bendik Giske, Marta de Pascalis a vnitřní světy Na Poříčí

Saxofon jako nástroj fyzických i emočních prožitků. Do prostoru ARCHA+ přijede hudebník  Bendik Giske, doprovodí ho Marta de Pascalis

 

Roztěkané tóny saxofonu norského hudebníka Bendika Giskeho rozezní 10. dubna prostory ARCHY+ v doprovodu pohlcující vizuální show umělkyně Theresy Baumgartner. Večer otevře neméně výrazné jméno nové hudby – syntezátorová experimentátorka Marta De Pascalis. Repetitivní melodie a precizní sound design tvoří v díle Giskeho i Pascalis hlavní linku, kterou každý z umělců rozpracovává v kontextu jiného hudebního nástroje.

 

Bendik Giske se s loňským eponymním albem dostal na pomyslný vrchol kariéry – vtahující vzorce a rytmy oproštěné od zbytečných prvků otevírají posluchačstvu jeho vnitřní, pečlivě vystavěný svět. Na produkci nahrávky se podílela i britská hudebnice Beatrice Dillon, která sdílí Giskeho střídmý hudební projev a přístup ke zvuku. Loňská deska dostává v Giskeho podání nový rozměr při živém vystoupení, které klade důraz na využití koncertního prostředí a jeho akustických možností, což podporuje i vizuální doprovod Theresy Baumgartner založený na práci se světly a hloubkou prostoru. Giske operuje s mentalitou konceptuálního umělce, vybaveného intelektuálními nástroji queer teorie a tanečními kreacemi z berlínské techno scény,“ hodnotí dílo norského saxofonisty The Quietus.

 

Marta De Pascalis tvoří s pomocí analogových syntezátorů a pásek volně plynoucí hudební koláže, které přechází mezi klidnými tóny a hřmotnými pasážemi. V Berlíně usazená italská  hudebnice představí vůbec poprvé v Praze skladby z loňského alba Sky Flesh, které kompletně vytvořila na legendárním analogovém syntezátoru Yamaha CS-60.

 

Vstupenky k sezení jsou v dostání v síti Goout za 590 Kč.
Akci pořádá Heartnoize ve spolupráci s ARCHOU+. 

 

Bendik Giske + Marta de Pascalis

ARCHA+, Praha

  1. dubna  2024, 19:30

 

Vstupenky https://goout.net/cs/listky/bendik-giske+marta-de-pascalis/vppw/

Fb  https://www.facebook.com/events/921654856413701

Web https://www.heartnoize.cz/bendik-giske-prague-2024-event/

 

Bendik Giske

Web https://bendikgiske.no/

Vimeo (Bendik Giske + Theresa Baumgartner live at  Mutek) https://vimeo.com/775900906

Bandcamp https://bendikgiske.bandcamp.com/

Instagram https://www.instagram.com/bendikgiske/

 

Marta de Pascalis

Web https://www.martadepascalis.com/

Bandcamp https://maesia.bandcamp.com/album/sky-flesh

Instagram https://www.instagram.com/marta.depas/www.heartnoize.cz

 

 

Comments

comments

Vyhledat