Bike Jesus zve na EBM mši: ODONIS ODONIS a CHOKE CHAIN

Další oslava nových forem electronic body music proběhne v Bike Jesus netradičně v úterý. Svoje evropské turné zde totiž 26.9. odstartují kanadští Odonis Odonis společně s americkým elektronickým solitérem Choke Chain.

Odonis Odonis za svojí existenci stihli vydat pět plnohodnotných alb a odehrát nespočet koncertů a festivalů napříč Severní Amerikou a Evropou. V posledních jedenácti letech jejich tvorba reflektuje nejrůznější žánry včetně post-punku, EBM, industrialu, shoegaze, popu a surf rocku a stále častěji z jejich tvůrčího procesu prosakuje nechuť podřizovat se čemukoliv, co reprezentuje zkostnatělou setrvačnost tradičního hudebního průmyslu. Namísto toho se jádro Odonis Odonis, tedy tandem Tzenos a Whale stále více soustředí na DIY principy, ať už se jedná o samotnou tvorbu, vydávání hudby, produkci, nahrávání a mastering v novém studiu Tzenos After Hours, až po nespočet kurátorských vystoupení prostřednictvím spoluřízené koncertní společnosti Whale Transmit Presents. Otiskem těchto spoluprací je i jejich poslední Icon EP, na kterém se objevují například titánové noise rocku A Place to Bury Strangers, experimentální Tobacco, post-punkový kanaďani Actors, weird shoegaze mutanti SUUNS, vancouverský darkwave zpěvák a pianista Terror Bird,nebo industriální pop ikony Patriarchy.

Sólový projekt hudebníka Marka Truemana z Milwaukee ve Wisconsinu nazvaný Choke Chain se prakticky přes noc stal na alternativní elektronické scéně pojmem. Spojuje temné a niterné industriální pasáže s EBM, temným elektrem, gotikou a punkem. Dvojitá intenzita hudebního zážitku je v tomto případě zaručena.

ODONIS ODONIS

(CAN / Felte Records)

+

CHOKE CHAIN

(USA / Phage Tapes)

26. 9.

Bike Jesus

FB událost: https://www.facebook.com/events/610937604553551/

Comments

comments

Vyhledat