Bio Oko láká na třetí  ročník cestovatelského festivalu Diáky

Projít svět pěšky, poznat ho ze sedla kola, objet ho na koloběžce nebo na motorce  a klidně i ve staré Felicii a za dobrým účelem. Takové jsou příběhy, na které se mohou  těšit návštěvníci už třetího ročníku cestovatelského festivalu Diáky festival III. Konat se  bude ve dnech 26. až 28. ledna v Biu Oko na Praze 7 a nabídne celkem osm  cestovatelských přednášek, premiéru filmu i doprovodný program.   

Cyklus cestovatelských přednášek Diáky, které každý měsíc hostí pražské Bio Oko, nabídne  po tříleté pauze opět festival plný inspirace a nápadů, jak pojmout cestování „jinak“. V celkem  třech festivalových dnech vystoupí v kině moderní dobrodruzi jako třeba filmový zvukař  a držitel Českých lvů Jakub Čech se zakladatelem obchodu Nalehko.com Petrem Koskem,  Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová z projektu Aawesome.cz, cestovatelská skupina  Travelling Mullets nebo trekařka Viktorka Rys. Čtvrteční večer také nabídne premiéru filmu  Expedice Lenka o benefičním „pivním“ road tripu východní Evropou, jehož cílem bylo vybrat  finance na podporu dívky Lenky trpící těžkou formou autismu.

Na kole, koloběžce i pěšky do širého světa

Diáky festival III, který se bude konat od čtvrtka 26. ledna do soboty 28. ledna, je volně  rozdělen do tematických bloků v rámci jednotlivých festivalových dnů. Čtvrtek je zasvěcen  cestování pomocí motorových vozidel. Kromě premiéry filmu Expedice Lenka a následné  debaty s protagonisty se návštěvníci mohou těšit také na cestu kolem světa na motorce  a Land Roverem na Aljašku.

Pátek je věnován pěší turistice. Viktorka Rys poradí, jak si sbalit na trek nalehko, Michaela  Hrdá představí John Muir Trail vedoucí pohořím Sierra Nevada a na programu bude také  Hayduke Trail, turistická trasa napříč jižním Utahem a severní Arizonou.

Fanoušci koleček a vlastního pohonu si pak přijdou na své v sobotu. Jana Liška vezme  návštěvníky na European Divide Trail na kole, trasu spojující sever Norska s jihem  Portugalska, kterou zvládla ujet sama za 100 dnů, Veronika Jiříčková představí Irsko  z koloběžky a Travelling Mullets uvedou svůj cyklistický trip na Island.

Součástí programu bude také výstava fotografií jednotlivých cestovatelů a jejich následná  dražba. Výnos z dražby bude věnován na dobročinný projekt Nové háro, který pomáhá  onkologicky nemocným dětem a dospívajícím výrobou paruk na míru.

Přednášky začínají každý den vždy v časech 17:00, 18:30 (nebo 18:45) a 20:30. Návštěvníci  si mohou zakoupit zvýhodněné celofestivalové i jednodenní permanentky stejně jako  vstupenky na jednotlivé přednášky zvlášť. Lístky jsou k dispozici na pokladně Bia Oko nebo  na webových stránkách Biooko.net/diaky.  

O Diácích 

Diáky jsou pravidelný cyklus cestovatelských přednášek v Biu Oko. Přináší životní příběhy  poutníků, nomádů, couchsurferů, které spojuje anti-turistický přístup k cestování.  Charismatičtí cestovatelé objevují svět novými způsoby. Jejich kroky vedou do neobvyklých  míst, kreativních komunit a subkultur. O svých cestách píší knihy, točí filmy, besedují. Snaží  se inspirovat druhé. 

Comments

comments

Vyhledat