Brčka ze slámy dávají smysl

foto We-straw
foto We-straw

Pokud jste se narodili někdy v 70., 80. letech, budete si pamatovat, že se brčkům běžně říkávalo slámka. Tohle slovo už se dnes vytratilo, ale právě teď, kdy západní civilizace pociťuje touhu neplýtvat plasty a odvruje zbytné věci jako brčka, se může hodit si připomenout, z čeho že se trubky na pití dělaly.

Sláma dává smysl. brčka ze skla jsou rozbitná, kovová se někomu nelíbí, papírová se mohou příliš brzy začít rozpouštět. Slaměná brčka jsou přírodní a jejích výroba nepředstavuje velkou zátěž. A po použití si nemusíte vyčítat, že škodíte přírodě, protože se prostě rozloží.

Objevili jsme malou českou firmu We-Straw, která brčka ze slámy vyrábí, a umluvili jejího šéfa Davida Macháčka, aby nám řekl pár slov o tom, jak brčka vyrostla.

foto archiw We-straw

Jak to celé začalo?

„Měl jsem nápad a nyní si přeji inspirovat ostatní.

V červenci roku 2018 jsem byl v mé oblíbené kavárně s přítelkyní na kafi a limonádě. K limonádě jsme nedostali žádné brčko a pít ze sklenice, která je po okraj plná ledu, je nepříjemné. I nevydržel jsem to a vyrazil se osobně zeptat k baru, kam se brčko podělo. Od mladé číšnice přišla prudká odpověď: „Brčka zabíjí želvy a zvířata v oceánech. Nedám vám ho.”

Byl jsem zaskočen a v první chvíli vyveden z míry, ale místo hledání argumentů, jsem začal přemýšlet nad tím, jak to udělat, aby mi to brčko mohli dát s milým úsměvem, a to úplně všude. V tom přišlo řešení…

Vždyť brčku se jinak řekne slámka… a ta je ze slámy.

Tato velice prostá dedukce vedla k tomu, že jsem začal zjišťovat, testovat a postupně připravovat vše proto, abych byl schopen brčka z žitné slámy dodávat všem, kdo si bude přát změnit pití drinků k lepšímu. Eliminovat již tak nechtěné plasty a podporovat přírodní produkt mě motivuje inspirovat ostatní. Vždyť vyměnit plastové brčko za We-Straw slámku zvládne úplně každý,

Brčka ze slámy jsou vyrobena z žitného stébla, které je 100% rozložitelné. 

Naše We-straw slámky jsou ekologické, organické, jednorázové, sterilizované, certifikované a kompostovatelné. Neobsahují lepek.

Délka brček je cca 21 cm. Z důvodu charakteru žita, které má kolínka, se delší brčka standardně vytvářet nedají.

Tloušťka We-Straw slámek je mezi 3 – 6 mm podle toho, jak je příroda stvořila. Každé brčko je originálním přírodním kusem. I touto jejich krásou se snažíme inspirovat a ukázat, že strojově vyráběná plastová brčka už v našich nápojích nemají co dělat.

Brčka We-Straw vydrží v horkém i ledový drink a nijak nemění chuť nápoje. Další výhodou je, že se nerozmočí ani po několika hodinách.

Je super, že jen takto malou změnou, jako je výměna plastu za slámu, zvládneme udělat velký krok pro zlepšení našeho životního prostředí. Vy to zvládnete s námi. Řekněte ne plastovým brčkům, chceme slámky. 

Chceme We-straw brčka! Dávají smysl!“

foto archiw We-straw

 

www.facebook.com/BrckaZeSlamy/

we-straw.com

Comments

comments

Vyhledat