Brněnský bleší trh Dobrá Karma opět ožívá!

Známý brněnský bleší trh Dobrá Karma, jehož činnost pozastavila vládní nařízení spojená  s koronavirem, opět ožil. Koná se pravidelně každou první sobotu v měsíci (mimo leden a únor) od 9  do 13 hodin na novém místě – v areálu VUT, který je přístupný z ulice Rybkova a Brňanům je znám  zejména tzv. likusáky – nízkými domky postavenými německou armádou za druhé světové války. 3. prosince proběhne Dobrá Karma ve vánočním duchu. 

Hlavní filozofií Dobré Karmy je navracet věci do života. Hlavním heslem tedy není nadarmo úsloví „pro  jednoho odpad, pro jiného poklad“. Člověk se zde tedy může za pár korun zbavit věcí, které  nepotřebuje a naopak nakoupit ty, co využije či by za normálních okolností kupoval nové.

3. prosince proběhne letošní poslední Dobrá Karma tématicky zaměřená na blížící se Vánoce. K dostání  tedy bude určitě spoustu vánočních ozdob či dekorací a může zde nakoupit i kdejaký Ježíšek.

O dobrou atmosféru se postará reprodukovaná hudba, nebude chybět i něco dobrého na zub. Každý si  může též pronajmout za 300Kč/den prodejní místo a nabídnout tak své věci návštěvníkům. Skvělou  zprávou je, že se dá na místo přijet automobilem a prodejci tak mohou přivézt věci, které není  normálně možné na bleší trhy v centru nosit.

Pořadatelé věří, že Dobré jméno spojené s tímto bleším trhem opět přiláká návštěvníky, kteří budou  odcházet nejen s o něco plnější peněženkou, protože ušetří, ale i s pocitem naděje, že to jde jinak-ne  jen donekonečna tvořit a vyrábět nové věci.

V lednu a únoru 2023 se Dobrá Karma konat nebude. Nejbližší termín tedy bude až v sobotu 4.3.2023. 

Více informací najdete na  https://www.facebook.com/dobrakarmaCZ

Comments

comments

Vyhledat