Brněnský festival BATCH má kompletní program

Lenny / Foto Benedikt Renč
Lenny / Foto Benedikt Renč

Druhý ročník největší klubové akce v Brně se bude konat od 6. do 7. října 2023 ve třinácti hudebních klubech. Součástí festivalu BATCH bude také konference ReConnect pro hudební profesionály a odbornou veřejnost. Ta proběhne souběžně v termínu od 5. do 7. října.

V rámci showcase festivalu BATCH vystoupí celkově více než pět desítek českých a zahraničních umělců (kompletní line-up na webu festivalu). Mezi největší koncertní taháky letošního ročníku patří jeden z největších aktuálních comebacků na klubová pódia, kterým je bezesporu Moimir Papalescu & The Nihilists. Dále vystoupí například skvělá zpěvačka Lenny, rapper Vladimir 518, legendární slovenská alternativní rocková kapela Tornádo Lue a kultovní americká instrumentální post-rocková kapela Grails. Z Francie dorazí významní zástupci techno scény Maelstrom & Louisahhh, z Číny přijede noisový mág Mei Zhiyong a z Polska do Brna zavítá umělecký duet Siksa, který pracuje s feminismem a právy LGBT+ komunity. Z domácí scény se dále můžeme těšit třeba na kapely Post-hudba, Dukla, November 2nd, Lesní zvěř, Wolfarian a The Bladderstones.

Tornádo Lue

Do festivalu BATCH se letos zapojí téměř všechny brněnské hudební kluby – Alterna, ArtBar, Fléda, Kabinet MÚZ, Kafara, Melodka, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Stará Pekárna a Vegalité. Díky programové pestrosti jednotlivých klubů budou moci návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale také hudební žánry od folku, jazzu, post-rocku až po elektroniku, punk, pop nebo metal. To vše za jednotné vstupné, které bude platit do všech klubů, což návštěvníkům umožní libovolné přecházení mezi kluby. Bude možnost zvolit vstupné pouze na jeden den nebo zvýhodněné dvoudenní vstupné.

Akci organizuje v současnosti jediná tuzemská klubová asociace BACH – Brněnská asociace clubové hudby. Asociace vznikla roku 2019 a za dobu své existence byla velmi aktivní při jednání na krajské i celostátní úrovni i přítomna vyjednávání o provozu kulturní sféry během pandemie.

Moimir Papalescu & The Nihilists

Mezi hlavní cíle asociace patří společná prezentace kulturních akcí v Brně pro širokou veřejnost nejen z Brna a okolí, ale také z celé České republiky a zahraniční. S klubovým festivalem Batch bude propojen třetí ročník hudební konference ReConnect organizované českou hudební proexportní kanceláří SoundCzech, platformou Music Managers Forum Czech Republic a BACH.

Konference ReConnect přitáhne hudební branži do Brna! V termínu 5. až 7. října se sem sjede rozmanitá plejáda hudebních profesionálů, aby zde diskutovali o klíčových tématech a problémech, které jim komplikují každodenní činnost, vyměnili si zkušenosti, posbírali nové kontakty, dozvěděli se novinky z aktuálního dění v oboru a vzájemně se inspirovali. Přes den budou na programu panely, workshopy, debaty, networking… a večer pak koncerty po celém městě v rámci klubového festivalu BATCH.

Při zakoupení dvoudenní vstupenky na BATCH je účast na konferenci ReConnect zdarma, stačí se jen zaregistrovat na e-mailu info@mmf-cr.cz a naopak při zakoupení vstupenky na konferenci Reconnect automaticky obdrží návštěvníci e-mailem slevový kód v hodnotě 200,- Kč na dvoudenní vstupenku na klubový festival Batch.

Program brněnského festivalu BATCH 2023:

Pátek 6. 10. 2023

► Lenny / Metro Music Bar

► Louisahhh & Maelstrom (FR) / Fléda

► Tornádo Lue (SK) / Kabinet MÚZ

► Mei Zhiyong (CHINA) / Sibiř

► Arleta / Alterna

► Lesní zvěř / Music Lab

► Domo & Mura / Art Bar

► Siksa (PL) / Vegalité

► The Truth Is Out There / Melodka

► Šimansky a Niesner / Kafara

► Divergent Connections Orchestra / Ponava

► René Lacko (SK) / Rusty Nail

► Martin Craig & The Black City (IT) / Stará Pekárna

a další…

 

Sobota 7. 10. 2023

► Moimir Papalescu & The Nihilists / Fléda

► November 2nd / Metro Music Bar

► Grails (USA) / Kabinet MÚZ

► Vladimír 518 / Art Bar

► Post-Hudba / Alterna

► Fractured (CAN) / Sibiř

► Wolfarian / Melodka

► Dukla / Kafara

► Filip Žóltowski Quartet / Music Lab

► GORZ (ARG/CH) / Ponava

► Noah Wotherspoon Bnad (USA) / Stará Pekárna

► The Bladderstones / Rusty Nail

a další…

 

 

Další informace najdete na:

Web: https://batchbrno.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/batchbrno

Instagram: https://www.instagram.com/batch_brno/

FB event: https://fb.me/e/3mEXOTRwZ

 

 

Comments

comments

Vyhledat