Cash Savage & The Last Drinks (AUS) se vrací České republiky s deskou Good Citizens

foto Naomi Beveridge
foto Naomi Beveridge

Cash Savage je jednou z nejvýraznějších postav australské hudební scény posledních let a v říjnu se vrací do Prahy se zbrusu novým albem Good Citizens, určitě nejosobnějším dílem celé své kariéry. Cash Savage and The Last Drinks – to je ohňostroj energie a emocí. Ke špinavému australskému country blues přidávají prvky indie rocku a americany, koncertní podoba šestičlenného komba se v rámci elegantního střídání hrubých vypjatých momentů a intimních ztišení nebezpečně přibližuje věhlasným The Bad Seeds slavného rodáka Nicka Cavea. Po vystoupeních na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People nebo Metronome se Cash Savage and the Last Drinks vrací do České republiky. Mezi 6. – 13. říjnem je zastihnete v Šonově u Broumova, pražském Futuru, v Jablonci nad Nisou, Českých Budějovicích, Znojmě a Brně.

Jádro Cash Savage & the Last Drinks vykrystalizovalo z nekonečných jam sessions po melbournských barech a putykách okolo roku 2009. První alba Wolf (2010) a The Hypnotiser (2013) jasně ukázala potenciál seskupení, syrový rock s blues a country ozvěnami záhy transformoval do unikátního epického písničkářství. Album The Hypnotiser bylo dokonce nominováno na několik národních hudebních cen, ale ten pravý průlom přišel až s následnou kolekcí One of Us (2016), o které na australském rádiu Triple R řekli: „Cash Savage je svrchovanou vypravěčkou příběhů, v nové sbírce písní představuje svoje vrcholy a propady minulého období, vždy se soucitem a humorem, moudrostí a vhledem. Přesvědčivé texty jsou doplněny podobně vzrušující hudební složkou plnou jasného a nezdolného ducha.“

S novinkou Good Citizens se hudebnice, a někdejší trenérka mužského týmu australského fotbalu, dostává ještě mnohem dál. Coby příslušnice LGBTIQ+ komunity velice citlivě vnímá problematiku manželství stejného pohlaví, v prvním singlu Better Than Them otevřeně popisuje vlastní zkušenosti tohoto druhu. Celé album Good Citizens je věnováno veskrze osobním tématům, potažmo nepřístojnostem a nepokojům, které hýbají celým současným světem. „I’m thinking violence is the answer,“ říká Cash Savage, které často až nepříjemné reflexe moderní společnosti nezabránily v tom, aby novou desku naplnila až po okraj výraznými hity, jež její The Last Drinks podtrhují fantasticky sevřeným hudebním doprovodem. Album Good Citizens je bezpochyby prozatímním vrcholem jejich společné cesty.

 

 

 

9. 10. Futurum, Praha https://www.facebook.com/events/1256059277863563/?ref=br_rs

10. 10. Na Rampě, Jablonec nad Nisou https://www.facebook.com/events/222885848394623/

11. 10. Velbloud, České Budějovice, https://www.facebook.com/events/302534753883188/

12. 10. Na Věčnosti, Znojmo https://www.facebook.com/events/426064751250043/

13. 10. Fléda, Brno https://www.facebook.com/events/484690742010352/

 

Comments

comments

Vyhledat