ČERSTVÁ HUDBA v Radiu 1

Zdeněk Lichnovský představuje hot novinky.
SPOTIFY PLAYLIST – NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2019
SPOTIFY PLAYLIST – CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2019

Nové singly

Alex Cameron – Divorce / I GOT FRIENDS IN KANSAS CITY WITH A MOTHERFUCKING FUTON COUCH! refrén. víc neni třeba dodávat, alexova vostrá hrana, ale taky spousta citu zůstává. nový album v září.
Automatic – Calling It / šustivý postpunkový disco z LA. důsledná rachtačka a oslava tohohle tria, že je podepsal label stones throw.
Bat For Lashes – Kids In The Dark / vaše milá natasha vzpomíná na svoje vosmdesátkový dětství. v tomhle případě tak trochu na jistotu, ale furt si na tom soundu můžete příjemně ustlat.
Black Belt Eagle Scout – At the Party / písničkářka, která vyrostla v indiánský rezervaci zde pojednává o důležitosti přátelství. chytře napsanej text skvěle doplňuje poklidný, ale v podstatě výtečně valivý instro.
black midi – Reggae / velkejm nadějím britský experimentálně kytarový scény dneska vyšel debut! a je rozhodně vo co stát. hektický rubačky, střídaj poklidný plochy, který nakopává vodvážná práce s aranžema. desku přikládám a moc se těšim na koncert v říjnu v underdogs.
Brandt Brauer Frick – Rest / německý trio právě vysolilo už pátej zářez do diskografie. v tomhle případě tam posílaj svoje nejsilnější zbraně, což je propojení organickejch instrumentů s elektronickym přístupem. album umíme.
Burial – Claustro / zásadní britskej producent přednáší po dvou letech novej materiál. v tomhle případě nám udělal velkou radost tímhle skrytym bangerem. jednoznačný reference na britskou  garáž propaluje výtečnym rnb samplem. už zase rejvujeme pod jednou střechou. 
Caroline Polachek – Door / vzpomínáte na chairlift? tyhle ohýbače alternativně popovejch kýčů jsme si tady hráli hodně. sice už neexistujou, ale sólovej materiál jejich zpěvačky nám to víc než plnohodnotně nahradí. výtečně zprodukovanej, chytrej a chytlavej song ještě podpoří fantastickej vizuál. doporučuju. 
Clive Tanaka y su Orquesta – Disposable Love (ft. Andrew Pelletier) / písničkový retro cíťo vytažený ze složky novinek vod josefa. jak víme, tak domov je tam, kde máme srdce. báječně najazzlej poklid.
Daisy – Day Off / douglas zase nahodil řádnej letní BOP! tenhleten jam je od LA kapely a beat k tomu nahodil matt martians z the internet. to prostě nemůže dopadnout špatně. v autě to musí šíleně makat.
Daphni – Sizzling (ft. Paradise) / další velký zvíře klubový scény napálilo materiál pro letní klubovky. dan tentokrát pečlivě zeditoval a vytáhl to nejlepší ze songu bermudský kapely paradise z roku 1981. boty z toho máte prošoupaný už teď. rao o tom ví svý!
Devendra Banhart – Kantori Ongaku / freakfolkovej král je zpátky s novym albem, který je naplánovaný na září. tenhle sympatickej shuffle je prej poctou yellow magic orchestra z japonska. koneckonců titul skladby znamená v překladu „country hudba“.
Efterklang – Vi er uendelig / díky wladovi za upozornění na tenhle krásnej trek, kterej uvozuje vydání novýho alba (po sedmi letech!) tohohle u nás voblíbenýho dánskýho tria. strašnej doják zase, aneb JSME NEKONEČNÝ.
Floating Points – LesAlpx / po částečnym zklidnění to britskej sam chce zase trochu natlačit do tanečna. důkazem je tahle vědeckofantastická hojdačka, která strašně sympaticky kope a zároveň nechává vyznít báječně dystopický synťáky. 
Flume – Let You Know (ft. London Grammar) / ty jeho charakteristický zasekávačky! to tenhle australan tak pěkně sdílí třeba s jonem hopkinsem. tuhle s emotivním vokálem to tvoří šílenou neodolatelnost. 
Frankie Cosmos – Windows / čistá nyc písničkařina, jak to jenom greta umí. bezstarostný kytarování sympaticky vykolejuje silně introspektivní text. album brzo. 
Gauche – Flash / díky blesku vidíte dokonale barvy a všechno se tak nějak zostří. ale je to jenom iluze, na druhou stranu vám zkreslí detaily, zploští prostor a celek působí strašně uměle. pokud chcete doopravdy vidět pravdu, tak nechte oči navyknout temnotě a pozorujte stíny. tam je všechno. deska přiložena.
Chelsea Wolfe – The Mother Road / královna temnoty oznámila nový album. prý tak trochu ustoupila gotice s tvrďárnama a uvolnila cestu svejm folkovejm kořenům. v novym singlu je to znát a je to hrozně dobře.
Iron & Wine, Calexico – Years to Burn / dvě velká jména současného americké folku a country se po 14 letech dali zase dohromady ke společné desce. a je to celý tak nějak hojivý. 
Izo FitzRoy – I Want Magic (Dimitri From Paris Vs. Cotonete 12“ Version) / dejme disco od douga! úplně čistá věc, ryzí sedmdesátky a žádný starosti na obzoru.
Joji – Sanctuary / bejvalej věhlasnej youtuber byl často vysmívanej za to, že to s tou svojí hudební kariérou myslí vopravdu vážně. úšklebky ale postupně uvadly, což potvrzuje i jeho novej singl. nejvíc v něm připomíná jamese blaka, kdyby ještě víc přitlačil na popovej záběr. nejlíp to funguje s výpravnym a hrozně vtipnym klipem, kterej jsme vyhlásili i jako video týdne na radiu 1.
KiNK – To Love You (ft. Rachel Row) / propojení itálie a chicaga se současnym přímym vstřikovánim dodal dan w. tenhle bulhar ale umí potěšit!
Kirin J Callinan – The Homosexual / božsky zatracovanej australan, kterej je (nejenom) duchovně spřízněnej tuhle s alexem cameronem, dneska vydal novou desku, která je z větší části složena z předělávek. je tam taky tenhle báječnej song z roku 88 od kapely momus. aneb proti můžu i antimůžu v jednom z nejvtipnějších treků z osmdesátek. 
klein zage – she’s out there / doplňujeme rest, kterej správně připomenul mike h. aneb nyc láska pro uk garage. doporučuju komplet ep womanhood.
Lagartijeando – Titiwanacu / a ještě jednou mike, pojďme si tentokrát zacestovat přes andy do bolívie. tradiční, ale přesto s dotekem současný elektroniky. 
Mannequin Pussy – Cream / výtečně nařvaná filadelfská kapela konečně dneska vydala nový album! a je skvělý. tuhle dvouminutovka to jenom potvrzuje. 
Marika Hackman – the one / sub pop nedávno podepsal tuhle výtečnou britskou písničkářku. nasazujeme už druhej singl z nadcházející desky, kterej si pohrává s představou zhýralý rokenrolový hvězdy, která si bortí kariéru přílišnou kadencí smutnejch písniček. 
Mount Liberation Unlimited – Krauten / hehe, tak prej je to stoner disco. minimálně teda tohle švédský duo báječně krautuje. výtečná instrumentálka s rozmáchlou atmosférou. 
Plaid – Maru (Orbital Remix) / koko udeřila a dodala tuhle báječnou smrťárnu! už jenom kombinace těhle dvou hudebních těles slibuje nevídaný zážitky. čekejte přísnou dusárnu s cirkulárkoidními synťáky.
Private Agenda – Grapple / tumáme hrozně příjemnej synthpop na cestě mezi berlínem a londýnem. 
Sampa The Great – Final Form / kdy dojde u stoupajícího umělce k tomu okamžiku vrcholu popularity a tvůrčích schopností? podobným otázkám se věnuje tahle výtečná rapperka/písničkářka původem ze zambie. k tomu servíruje suverénní hit vzdávající poctu starýmu hip hopu. trubky vysamplený ze sedmdesátek samozřejmě. 
Scrimshire – Thru You (ft. Georgia Anne Muldrow) / doporučil pierre. neosoul do klidu, kdy za mikrofonem hostuje důležitá osobnost značky brainfeeder. mimochodem její nový album tady taky najdete.
Sheer Mag – Blood from a Stone / regulérně vkusnej revival sedmdesátkový rocku se s tim zase nemaže. silnej zpěv, vostrý instro, spokojenost na všech stranách. 
Shura – religion (u can lay your hands on me) / britská hudebnice se kvůli své lásce čerstvě odstěhovala z londýna do brooklynu. nejenom o tom, ale taky o queer přístupu k tématu mladýho papeže se dozvíte přímo v písničce a příslušnym videoklipu. chytlavka!
Spoon – No Bullets Spent / je to těžko k uvěření, ale tahle texaská kytarová stálice bude vydávat kolekci největších hitů. objeví se tam taky tahle novinka. opět poctivě nasekaná jo a „what we need now’s an accident, no one to blame and no bullets spent“
studio mule – Kagami No Naka No Jyugatsui / nezmiňoval jsem tady někde už yellow magic orchestra? tak tomuhle japonskýmu kultu se pověnovala i tahle plovoucí kapela. na albu BGM přepracovává i další japonské perly. v tomhle případě se jedná o krásnej synthpopovej trek podpořenej krásnym vokálem nanako sato. mike h. dodal!
The Bloody Beetroots – Heavy / čas vod času neuškodí si trochu zaházet řepou. tohle italský duo k tomu komponuje naprasaně syntetický ducárny. název v tomhle případě dost vodpovídá.
The Family Daptone – Hey Brother (Do Unto Others) / blahopřejme ke stýmu výlisu brooklynský funk/soul labelu daptone records! ten si k tomu nadělil následující píseň, kde uslyšíte společně již bohužel zesnulé hvězdy charlese bradleyho, sharon jones a další. pocta všem a krásnej song.

České

acrobat – Honey / lukáš kunce z prahy tady báječně elektrifikuje relativně poklidný downtempo. 
Amelie Siba – Velvet Skin / pražská písničkářka, jejíž povedený nový ep produkoval a nahrával náš lukáš vydra. minimalistická písničkařina s krásným zpěvem a hladivym zvukem. mohli jste ji taky vidět před pražskym koncertem still corners.
Dukla – Ruce v kapsách / a už je tady zase! chlapci prej v tomhle případě neplánovaně ctí český new wave kapely jako abraxas a letadlo. floutkovský jako vždycky.
Edith – 9 prstů / doporučil tonda kocábek, kapela z benešova se dvouma baskytarama a německou zpěvačkou. venku je celá deska, která zní přece jenom o dost tvrdějc než tenhle singl. ten mě ale melodicky baví nejvíc, povedlo se.
Katarína Máliková – DE PROFUNDIS / slovenská kouzelnice s folklorními odkazy, sofistikovanou elektronikou a křehkym písničkářstvim oznámila nový album na slnku. podpořil to tenhle novej singl, kterej drží výtečný klavírní linky.
Marko Damian – Byť? / moderní rapovej zvuk, podtrhuje vospalej přednes a v místech výtečně zmutovanej vokál, kterej odkazuje až někam k iglooghostovi. 
Metastavy – Národní / krásný lyrický zobrazení samoty ve městě, kterou tvoří anna hokešová (znáte z live bandu čar života) společně s kapelou. najazzlou atmosféru řeže až triphopovej feel a všechno to drží výtečná produkce. v úterý vychází debut „až vyrostu“, na kterej jsem hodně zvědavej.
PALMA – Práh / nádhera od silver rocket a MMM! beata z kapely LETO si vydala sólovej desetipalec „starý duch“ a je krásnej vod začátku do konce. syntetickej pop s krásnej melodiema a refrénama. vřele doporučuju a dávám i do desek.
P/\ST – Tíseň / fenomenálně nadrclej rap připomínající mutanty a pracující s výtečnym grimově-klubovym instrumentálem, kterej postupem songu vyleze a pořeže vás. vypravte se do vnitrobloku s přiloženym albem. 
Sundays on Clarendon Road – Under Your Radar / slyšeli jste nedávno naživo v rámci naší akce společně s neone na pq. outsider popový duo má venku nový album a tohle je jeden z jeho velkejch highlajtů. ten kytarovej závěr se zkreslenejma vokálama je stejně tak vočistnej, jako neuvěřitelně chytlavej. 
The Ribs – Beautiful Women / mladá garážovka má venku debut a tumáte kytarovej lament vod srdíčka.

Nová alba

APARDE – Hands Rest (2019) (electronic, downtempo)\
BANKS,ALEX – Beneath The Surface (2019) (electronic, glitch)\
BARONESS – Gold & Grey (2019) (rock, hardcore)\
BEDOUINE – Bird Songs of a Killjoy (2019) (pisnicky, indiefolk)\
BLACK MIDI – Schlagenheim (2019) (experimentalni kytary)\
BRANDT BRAUER FRICK – Echo (2019) (electronic)\
CALEXICO AND IRON & WINE – Years to Burn (2019) (folk)\
CALLAHAN,BILL – Shepard in a Sheepskin Vest (2019) (folk, country)\
CALLINAN,J KIRIN – Return To Center (2019) (covery)\
CAR SEAT HEADREST – Commit Yourself Completely (2019) (live, indie-rock)\
CRUMB – Jinx (2019) (indierock)\
GAUCHE – A People’s History of Gauche (2019) (rock)\
HATCHIE – Keepsake (2019) (indiepop, kytary)\
HOLY GHOST! – Work (2019) (nudisco)\
IDEA – Tempo (2019) (rap)\
JAMES,HAYDEN – Between us (2019) (electronic pop)\
LETTUCE – Elevate (2019) (funk)\
MANNEQUIN PUSSY – Patience (2019) (punk, rock)\
MULDROW,ANNE GEORGIA – VWETO II (2019) (electronic, jazz)\
PALMA – Starý duch (2019) (electronic pop, synth)\
P/\ST – Expedice do vnitrobloku (2019) (experimental rap)\
QUANTIC – Atlantic Oscillations (2019) (electronic, world)\
RACONTEURS,THE – Help Us Stranger (2019) (rock, blues)\
RAKEI,JORDAN – Origin (2019) (jazz, rnb)\
TUSKS – Avalanche (2019) (kytary)\
TWO DOOR CINEMA CLUB – False Alarm (2019) (indiepop)\
WEAVER,JANE – Loops In The Secret Society (2019) (pisnicky, experimental)\

Comments

comments

Vyhledat