Čerstvá hudba v Radiu 1

Novinky na hudební scéně, doporučení, komentáře a poznámky!
SPOTIFY PLAYLIST – NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2020

Nové singly

Arms and Sleepers – Ruined by Geography / pamatujete ještě tuhle z music infinity. za tejden vychází tomuhle poklidnýmu duu nová deska, tak se koukejte hodit do zenu. vytaženo vod josefa samozřejmě.
Baauer, Channel Tres & Danny Brown – READY TO GO / a teď si pro změnu pumpnem řádnej kus adrenalinu. hvězdná sestava z novýho ovocnýho rádia v kultovní sérii grand theft auto. 
Beck – Uneventful Days (St. Vincent Remix) / z celý nový desky tuhle milánka becka jsem teda hodně rozpačitej. ale tenhle princovskej edit od st. vincent tomu konečně dává něco, čemu se celý jeho tvorbě zoufale nedostává. groove, šťáva a elegance.
Boblebad – Kontemplasjon (kort versjon) / ahoj majku! ta studna fakt za tu dobu nabublala neskutečně. moc mě baví tahle norská bublající lázeň v čistejch kytarách a new age syntetickejch plochách. polární záře za humnama!
Caribou – You and I / měls pravdu stano. další výtečnej singl z nadcházející desky. jo a taky se blíží pražskej koncert. je to teda hodně sympaticky žánrově neurotický, až s podezřenim na lehký ADHD. to mám na danovi rád. 
Caroline Rose – Feel the Way I Want / před dvouma rokama, jsem si tady docela dost hráli album loner, na který teď tahle americká hudebnice navazuje. svižný, vzdušný a sympaticky refrénovitý synthpopový indýčko.
Catnapp – Full Nelson / a honem vod příjemnejch věcí dál a poďme se řádně prokřupat. hutnej zápasnickej fígl nahrazuje argentinská producentka nesmiřitelně zlámanejma beatama.
Destroyer – Cue Synthesizer / na konci měsíce má tenhle báječnej kanadskej bručoun venku nový album a brzo i koncert v arše. je na čase se připravit. přimíchejte synťák.
Duster – Letting Go / jedna z posledních desek loňskýho roku představuje hodně očekávanej návrat hlukařskejch kytar. a mě z toho nejvíc vystupuje tahle akordová nádhera. 
EA WAVE – Dala (ft. Mankind) / opět vyloveno z hlubin studny. krásnej pohled na východoafrickou vlnu. příjemnej indiepop podpořenej tanečnim rytmem dává prý vzpomenout na sedmdesátkovou vlnu postpunku v keni.
EOB – Brasil / další z rádiovejch hlav míří za sólovkou! v tomhle případě je to kytarista ed o’brien a v přiloženém putování míří přes britský folkový vřesoviště až k dunivý klubový elektronice. působivý!
Feon – Rising / skotská oslava slunce! transcendentní pohled na bujarý přívaly elektroniky a sborovejch zpěvů dodal majk.
Field Music – Money Is a Memory / teď v pátek vyšla čerstvě nová deska těhle hloubavejch artrockerů. jejím tématem je vliv učiněnejch rozhodnutí za první světový války na vaše současný konání. jo a kromě toho to sakra zní jako talking heads. v tom nejlepšim. hit.
FKA twigs – sad day / z jedný z nejjímavějších desek loňska nahazujume ještě jeden singl. a je to ten, kterej se nejčastějc objevoval v singl studni. zranitelný ale přesto mohutně krásný.
Flamingo Pier – Indigo / zdravím douga & dana, kteří svorně tenhle báječně taneční trek navrhli. je to rozpustilý, hravý a nezadržitelně nakažlivý.
Frere – Often Wrong / vytaženo vod josefa, je čas dát prostor kulatejm britskejm bublancům. ve výsledku skoro až báječně nasekaná filmovka. 
Harry Styles – She / ahoj klárko! vono to fakt maká. tuhle je rozložitej artrockovej kousek, kterej si s ničim nezadá s novejma tame impala. 
HEALTH, Xiu Xiu – DELICIOUS APE / kombinace, která se k sobě narodilo, jenom se spojili dohromady až po takový době. dechberoucí kompozice, nejen svou dynamikou a neuvěřitelnym zvukem. ty dva unikátní hlasy pospolu, to je fakt výjimečný.
Jonathan Bree – Cover Your Eyes / doporučuje petra. novozélandskej hudebník a jeho sympaticky temnej úkrok. 
KAYTRANADA – Gray Area (ft. Mick Jenkins) / nový album kanadskýho producenta dusavýho tanečna najdete v deskách a tady jeden singlovej závdavek, kterej doporučila žofie. 
Khruangbin – Texas Sun (ft. Leon Bridges) / jerryho voblíbenci se propojili s texaskym soulařem a celá ta cesta je hned ještě vo něco prašnější. hned je z toho ta vysněná amerika jako vyšitá.
M. Ward – Migration of Souls / významnej písničkář chystá novou koncepční nahrávku, kterou uvozuje timhle krásnym vyprávěnim. kam vede to naše celoživotní putování? dozvíme se to někdy?
Mac Miller – Good News / jedna vzpomínka na velkej talent neuškodí. příští tejden vyjde posmrtný album tohohle imaginativního rappera a za mě je to jedna z nejhezčích věcí, který jsem vod něj slyšel. čistá produkce, krásný kytary. aspoň nějaká forma smíření. 
MGMT – In The Afternoon / kucí držej formu! oproštění se z molochu columbia records do vod diy načali výtečně. máme tu další podvratnou hitovku, která navazuje na kvality minulý desky little dark age. se u toho cejtíte úplně jak děcko v cukrárně.
MHYSA – Sanaa Lathan / rao doporučil fantastickej trek. tuhle filadelfskou umělkyni vydává hyperdub a já se hodně těšim na debutovou desku. experiment, minimal, klub, současnost.
Mint Julep – Blinded / víme, známe, máme rádi. indiepop jak vyšitej a na celou desku tohohle příjemnýho dua se můžete těšit už koncem ledna.
Moses Sumney – Me in 20 Years / kalifornskej experimentátor s formou i obsahem chystá novou desku, to víme. tak solíme další singl. 
Nicolas Godin – The Foundation (ft. Cola Boyy) / úctyhodná půlka air půjde ven se sólovkou. tumáte příjemnost. hostovaček tam vůbec bude halda zajímavejch. třebas kirin j callinan kate nv, alexis taylor a další. 
Okandi – Devil I Know / wlado se dává pozdravit. tuhle chlapík původně z o children vás parádě zatemní. prej dorkwave.
Okay Kaya – Asexual Wellbeing / báječná norsko-americká hudebnice a její vtipné zamyšlení nad fyzickou láskou. moc se těšim na nový album, už koncem ledna!
Pet Shop Boys – Burning the heather / kdo by to byl řekl! když se ve skotsku pálí vřes, tak dokáže vzniknout tak krásná balada vod těhle chytrejch tanečníků. a je to teda smutný tančení, ale vo to hezčí. kytara bernard butler ze suede. boží.
Rafiq Bhatia – The First Time Ever I Saw Your Face (ft. Cécile McLorin Salvan) / tuhle kytarista son lux výrazně experimentuje s hlasem hostující zpěvačky. k tomu si vybral jeden z klasickejch songů sedmdesátek. ale všechno je to zasazený do temný chatrče, kde hoří uprostřed místě oheň. 
SASSY 009 – Lara (ft. Clairo) / norská producentka si pozvala stoupající hvězdu americkýho indýčka a byl to dobrej nápad. postupně hutnější a hutnější instro z toho melancholickýho večírku prostě nechce domů.
Sorry – Rock ‚n‘ Roll Star / kytary! s jazzovejma a hlukovejma prvkama. jak sonic youth zamlada, ale s větší potřebou zahrát i nějakej ten refrén. jinak je to teda hodně strašidelný hlavně.
Squarepusher – Nervelevers / no jo, je zpátky. britskej elektronickej progresář už zase loví podivně povědomý lámaný beaty. 
Stormzy – Big Michael / trošku toho grimovýho pompézna nikoho bolet nebude. velkej hlavou vostrovní scény už se korunoval, tak posuďte sami.
Terr – Energy Sync / doporučil dan. výtečnej klubovej synthpop nezatíženej žádnou větší starostí. synchronizujte si energie!
The Voidz – Did My Best / šak von ten jules dělá s těma vlasatejma kucíme co může! a nostalgie je fakt vohavná věc, nebo ne?

Comments

comments

Vyhledat