Čerstvá hudba v Radiu 1

NOVÉ HUDEBNÍ POČINY V POČÍTAČI NEZÁVISLÉ HUDEBNÍ STANICE, KTERÁ PRÁVĚ OSLAVILA 30 LET V ČESKÉM ÉTERU!
Zde Spotify playlisty:

SINGLY

A Place to Bury Strangers – End of the Night / noc skončila a nastal ještě o něco temnější den. není nad optimistický starty. brooklynský vazbiči v komfortní zóně všeobjímajícího hluku.

Anushka – Speak To Me / Josef a jeho budoucí duše doporučují citem nasáklou klubovou anglii.

Baril – Lockdown / stejnej pán j. nahodil i tyhle holandský elektronický háčky.
Big Red Machine – A Crime / fantastická písničkářka sharon van etten se pustila do revize starší desky epic. a přizvala si k tomu báječný lidi. tady třeba jedna elitní superkapela. celý to máte v deskách.
Braids – Slayer Moon / strhující vokální manýra dodává krvavej řez současný digitální kultury. „I can’t figure out my life blood. what should I prescribe to?
Caoilfhionn Rose – To me / jazykolamy na radiu 1! ale nebojte, jméno téhle britské písničkářky se čte poměrně jednoduše „keelin“. stejně krásně se v týhle jednoduchý složitosti line i tahle balada.
CFCF – Heaven (ft. Sarah Bonito) / kanadskej producent se ponořil do vzpomínek na leta 97-00 a vytáhl z nich mix emíčka, syntetiky a popu.
Conway the Machine – Grace (ft. Jae Skeese) / demond price rozjíždí vítěznej vokruh první ze dvou desek, který se letos chystá vydat. břitný vyprávění uvozujou nezbytný fanfáry. album je dole.
Daniel Avery – Endless Hours / zkušenej londýnskej producent dává ochutnat haldy tučnýho techna z nadcházející desky.

Daniel Haaksman – Vem / Douglas nás navedl do končin tropickejch basů. německej producent se tady zasnil nad možností návratu do klubů. ale stejně dobře to funguje i na domácích stereo soustavách.

Flore – Evidence (Azu Tiwaline Remix) / Stanislav nahodil poutavej minimál. máme tu hudebnici z lyonu, která vytváří golema z ethna a techna, k čemuž silně dopomáhá i přepracování tuniskýho producenta.

Foxing – Go Down Together / bostonský emaři načuchli líbivostí mgmt a vůbec to nevadí.
Gaspard Augé – Force majeure / že by nám to po daft punk zabalili i justice? minimálně půlka dua chystá takovýhle eskapády, jakože sólovku. doporučuju minutovej trailer z výrobny činelů. jinak asi víte, co čekat.
Ibeyi – Recurring Dream / francouzsko-kubánský dvojčata se vrací s mile komplentativnim songem o nepříjemnejch neurózách.
illuminati hotties – MMMOOOAAAAAYAYA / stoprocentně nejlepší název písně z výběru, což poznáte z poslechu geniálního refrénu neméně vynikající písně. americká písničkářka sarah tudzin chystá desku, na kterou jste čekali.
Islands – Set the Fairlight / kanadská kapela velkejch nezávislejch písniček má těsně před novym albem. a forma je to vobrovská, tři refrény v rámci jedný skladby?!

Italia 90 – Borderline / vřele a jednohlasně doporučili Vojtěch i Jana. aneb další chytrá/hlasitá britská kapela s vizáží čerstvě propuštěnejch chovanců protialkoholní léčebny. hranovitý i avantgardní.

John Grant – Rhetorical Figure / další velmi očekávanej release a právem. tady pokynutí někam směrem k devo a johnu mausovi zároveň, ale hlavně dokonalej textovej nadhled. „So many people chasing sacagaweas. Me I’d rather have a bunch of onomatopoeias. Yhap, splat, gurgle, gurgle“.
Jordana, Magdalena Bay – Push Me Away / žánr „bedroom pop“ získal za poslední rok úplně jiný konotace, co? tahle americká hudebnice je určitě jednou z nejskloňovanějších v tomhle okruhu a furt dokazuje, že právem.
Lewis Del Mar – Alameda / brooklynský duo a úplně jiný pojetí pokojíčkovýho popu (viz výše). precizní produkce, samply, akustiky a další příjemnosti.
Little Simz – Introvert / panečku. jedna z nejzajímavějších současných rapperek to posílá mnohem dál a vejš. orchestr, velký soulový zpěvy a nekompromisní pojmenování situace. velká věc, triumf.
Manatee Commune – Amaat One / moc příjemnej příspěvek ze studny, kterej protáčí introspektivní housový kruhy ze severu ameriky.
Massane – Another Dawn (ft. Kinnship) / francouzskej producent dodává příjemnou domáckou elektroniku s popovym přesahem. to joska rád.

Modeselektor – Komm (ft. Blixa Bargeld) / Jerry si do hitpošky vyžádal zlý průplach a tu ho má! tuto spolupráci snad ani netřeba komentovat. bolí to hezky.

OCULA – Closer To The Edge (ft. RBBTS) / ještě jedna písničková elektronika ze studny. aneb synťáky jako růžový blyštivý neony.
Paul McCartney – Slidin‘ (EOB Remix) / hehe, no vida. překvapivě doporučím nový album předělávek z čerstvý desky britskýho pána. máte ho dole. jako výběr dávám štiplavou špínu od eda z radiohead.
PRONOUN – I WANNA DIE BUT I CAN’T (CUZ I GOTTA KEEP LIVING) / alyse vellturo z brooklynu chystá nový album. a opět užívá svůj precizní krystalickej zvuk kam přimíchává kus refrénový intenzity bruce springsteena. silné.

Rone, Jehnny Beth – Et le jour commence / Pierre vobláček! francouzskej producent čerstvě vyhodil album plný zajímavejch spoluprací. tu je jedna z nich.

SLOTHRUST – Strange Astrology / neni nad řádně velikánskej love song zabalenej do vrstev mlžnejch synťáků. krásná věc z cest mezi LA a NYC.
Sorry – Don’t Be Scared / britská ostrá kytarovka mi v tomhle připomíná naše sinks. po úspěšnym debutu (na chvilku) zahodili svůj zvuk a vydali ep plný podivně syntetickejch náčrtů skladeb. funguje to moc dobře.
SPELLLING – Little Deer / chrystia cabral se vydala na cestu. v upoutávce na svoji třetí desku přechází od minimalistickýmu soulu k tomu obrovskýmu a hřejivýmu.
Spencer Krug – Fading Graffiti / kanadskýho pána známe i z jeho druhý sólovky jakožto moonface, ale hlavně taky z kapely wolf parade. tuhle prvně pod vobčanskym jménem a moc krásně. viz dole.
Stillhead – Summer / britskej producent a jeho „ostré“ šroťáky. vod typickýho ambientního techna tady i trošku k trhancům.
Tirzah – Send Me / britská skladatelka a její dokonale repetitivní minimalismus. přijde bouře?
We Will Kaleid – Lure / experimentální art pop z berlína. vycizelovanej zvuk versus chladný echa.
Wolf Alice – Smile / vícero z vás doporučovalo už minulej singl, tak proč ne. britská hitová kapela, která v případě nový písně sympaticky ukročuje.

ČESKÉ SINGLY

Bavor a Javor – Okno nad Poustkami / táborský putovní duo. tradiční písničky vrhnutý do soukolí elektronickejch beatů.
Blame Your Genes – Icarus / lukáš z bratislavy drží po minulym releasu na německym labelu traum furt laťku extra vysoko. jiná klubovka.

Bull In China – No Brainer (ft. Mikoláš Růžička) / diskotéka pavla kučery a českej erlend

Mikoláš

Frankie & The Deadbeats – Let It Rain /

Frankie

ho můžete taky znát z pořadu

Black Tracks

a v jeho nový kapele nastavuje ty pravý kovbojský hodnoty. „so let it rain, i need some water in my veins“.

Goblin Pizza – Ančovičky / báječnej acid punk s ančovičkama. co víc si přát?
Ima Teva – Obligátní klam / vypněte ty kluky! petra z divností se posunula k češtině a fantasticky přísný elektronice. ten drop do beatu vraždí náramně.
JAF 34 – Exhale (ft. Viktorie Marksová) / maskovanej hudebník si do svejch ambientních ploch pozval i nečekanej kus písničkařiny.
Mermomoc – Stopy / nezařaditelná kapela dodává bluesovej vypravěčskej rap.

Nami & The Dancing Wind – She dwells /

Kryštof

doporučil výpravnou elektronickou cestu za hranice všednosti.

WOKURKA & SAVALAS – Burnout /

Telka

a dj. společně proti vyhoření.

ALBA

AID KID – Collection (2021) (electronic, postklub)\
ALFA MIST – Bring Backs (2021) (jazz, electro)\
ARMED,THE – Ultrapop (2021) (hc, rock)\
COMMUNIONS – Pure Fabrication (2021) (kytary)\
CONWAY THE MACHINE – La Maquina (2021) (hip hop)\
DAM-FUNK – Architecture III (2021) (electronic, house)\
DINOSAUR JR. – Sweep It Into Space (2021) (altrock)\
ETTEN,SHARON VAN – epic Ten (2021) (predelavky)\
FIELD MUSIC – Flat White Moon (2021) (kytary)\
KRUG,SPENCER – Fading Graffiti (2021) (pisnickarina)\
MCCARTNEY,PAUL – McCartney III Imagined (2021) (predelavky, remixy)\
MER,IVANA – Earth (2021) (world)\
POMAHAČ,DAVID – Live 11.3.2020 (2021) (živák)\
RONE – Rone & Friends (2021) (elektronika, spolupráce\
STEVENS,SUFJAN – Lamentations (2021) (ambient)\
STOTT,ANDY – Never the Right Time (2021) (elektronika)\
VEGA,ALAN – Mutator (2021) (ztracene album)\

Comments

comments

Vyhledat