Čerstvá hudba z Radia 1

Nové skladby a komenty!
SPOTIFY PLAYLIST – NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2019
SPOTIFY PLAYLIST – CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2019
Nové singly
ALASKALASKA – Happyface (Joe Goddard Remix Edit) / britskej kolektiv svěřil svůj kus najazzlý elektroniky zkušenýmu vymetačovi housovej večírků a tu máte. rovnejma nohama do páteční noci s žof!   
Algiers – Dispossession /nezařaditelný šiřitelé nepřijemnejch pravd nasolili další nezdolně hitovej kus. fantastický sbory v pozadí, smrtící nasazení, ale to všechno v kolíbavym rytmu. nový album i konncert v praze v lednu, to se zase pomějeme.
Andi Otto – Ronde De Cinq / tenhle hamburskej chlapík hraje na takovej podivnej inštrument, kterej se skládá z klasickýho cella, jež je doplněný o smyčec se senzorem pohybu. řiká tomu jednoduše fello. mike h doporučuje jeho třetí desky rwandance, ze který si dáváme tuhle nezdolnou podivnost.
Andy Shauf – Things I Do / kanadskej písničkář se vrací s další písničkou. ta v podstatě zosobňuje pozdně večerní náladu v zamlženym baru těsně předtim, než zkonzumovanej alkohol přehluší vystoupení místní kapely. moc pěknej retro kousek.
Anoushka Shankar – Lovable (ft. Ibeyi) / indická zpěvačka a hráčka na sitár je tady v nesmírně silnym propojení s kubánsko-francouzskejma sestrama. 
Blushing – Dream Merchants / rao nahodil všechny svoje kytarový krabičky a pak přes ně prohnal novou skladbu týhle texaský čtveřice. jinak si ten sound neumim vysvětlit. a nezírejte si furt na ty kecky! 
Bohren & Der Club of Gore – Sollen es doch alle wissen / neřikal jsem tady něco vo tom zakouřenym baru? tady ho máme zase, jenom je o pár dekád starší. boží dekadence, kterou si můžete stvrdit za tejden v akráči.
Cass McCombs – Confidence Man / no jo, takový chlapíci vám načůraj na záda a přesvědčí vás o tom, že jenom prší. vždycky přesvědčivej písničkář cass a jeho poklidně sarkastický vyprávění. v tomhle případě skoro až soulovej přesah.
CocoRosie – Smash My Head / jsou zpátky! plná síla. ségry klasicky přečuhujou do všech žánrů a v tomhle případě prchly i z lo-fi zvuku, což jim hrozně sluší. nulkové elektronika, industriálek, folk, sekaný kytary, no všechno. poslech jedině s přilbou.
Cold in Berlin – The Power / buzz tuhle vládne. londýnská těžkotonážní rocková gotika jim rozhodně neni cizí. neni na škodu si čas vod času dopřát trochu toho dramatu, no ne? vono to slunce stejnak jednou nevyjde.
Dan Deacon – Sat By A Tree / to je zase eklektickej kopanec! euforická oslava zániku života nikdy nezněla tak dobře. doporučuju fantastickej videoklip, pokud vám teda nevadí červíci a brouci rozkládající lidské ostatky. nový album hned na začátku roku. 
Desert Sessions – Something You Can’t See / josh homme dal zase jednou do kupy starou partu a po šestnácti letech se vypravili do pouště natočit pár písniček. rao vyselektoval tuhle věc, ve který se hlavního vokálu překvapivě ujal jake shears známej z rozjančenejch scissor sisters.
Destroyer – Crimson Tide / dan je zpátky! nejpoutavější vypravěč současnýho indierocku s novym singlem voznámil taky novou desku have we met na příští rok. dost těšim. co třeba taky koncert?
Die Orangen – Sonne (Radio Edit) / drahej mike h zase nalil fantastický kusy do singl studny. radost se tim probírat a proposlouchávat. tuhle třeba duo původem z austrálie se toulá po berlíně a krautuje jako o život.
Frank Ocean – DHL / expresní zásilka drazí! frank se vrací v hodně kryptickym treku, kde tentokrát víc rapuje, než zpívá. stejně tak celá struktura písničky putuje dost nevychozenejma místama. k poslechu nejen ve tři ráno po návratu z večírku.
Free Nationals – Eternal Light / kapela nejvíc známá jako band andersona .paaka nabírá k vlastnímu debutu. k báječně hladkýmu soulovýmu soundu napomáhá taky chronixx z jamajky.
HMLTD – The West Is Dead / tyhlety avantgardní hošany z londýna taktéž doporučuje posádka raketoplánu buzz 919. varování, tenhle singl vám může ukousnout kus sleziny. 
Jape – We Threw a Dead Thing Overboard / richie z dublinu se vrací s ryze experimentální písničkařinou. album sentinel vyjde co nevidět a mezitím si můžete vypomoct timhle nádhernym singlem. hoďte ten mozek konečně přes palubu.
Jullian Gomes – Temple Of Snakes (ft. Martin Iveson) / rovňáckej producent z jihoafrický pretorie naklepal tuhle krásně reflektivní protoklubovku na svojí novou desku slow poison. pomalá, ale jistá otrava sofistikovanym soundem zaručena, dan w stvrzuje. 
Kanye West – On God / co k tomu jenom dodat? jedna z nejvýraznějších a nejbláznivějších hlav současný hudební scény se obrací k bohu a (už klasicky) sama v sebe. na novym (přiloženym) albu už sprostě nenadává, tak snad vám to nebude chybět.
Kllo – Back to you / josef vytasil ze složky tuhle jemnou romanťárnu, je to přece jenom citlivá duše. syntetický rnb nulkovejch let jako víno!
Lanark Artefax – Corra Linn / a lámem! tuhle skotskej producent štěpí čas i prostor. pro milovníky aphex twina povinnost a koupí desky přispějete na ochranu skotský přírody. výtečnej úlovek od majka.
Leonard Cohen – Happens to the Heart / z natáčecích frekvencí poslední desky velkýho básníka zbylo pár nápadů před dokončením. ty si vzal na triko jeho syn adam a ještě teď v listopadu vyjde album s titulem thanks for the dance. tenhle krásnej minimalistickej trek slibuje něco moc hezkýho.
Little Dragon – Tongue Kissing / poďme si to udělat hezký! švédskej artpop vám ty venkovní teploty aspoň vo trochu zvedne. žijte kruci!
Maruwa – On My Mind / ruská producentka a djka, která vydává na voblíbený značce lobster theremin. danův vobjev a něco mezi aktuální elektronikou a devadesátkovou lofi sekaninou. 
MorMor – Won’t Let You / torontskej srdcerváč nahazuje první singl k novýmu ípíčku. a je to velkej kus nádherně napsanýho rnb. najdete ho pod nánosem vokodérů, sborovejch zpěvů a tlumenejch bicích. 
Nils Hoffmann – Wherever You Are (ft. Margret) / joska a jeho mile uhlazená elektronika. tentokrát jemně po berlínsku.
Nocturnal Sunshine – Pull Up (ft. Gangsta Boo & Young M.A) / maya jane coles dala na svym novym treku dohromady dvě zajímavý rapperky. solidní cvíčo.
Not Waving – Tremendous / italskej producent a jeho angažovaná elektronika. tučný synthy prostřelujou samply nikoho jinýho než toho zvláštního pána donalda trumpa. strastiplný, ale výtečný zároveň.
Saronde – Shitongolwa / africký producentský duo dodal majk. sampling tradičních zpěvů a vysoký bpm. to rozproudí nejeden krevní voběh.
SebastiAn – Sober (ft. Bakar) / francouzskej tvůrce krušnejch dusáren se nadechuje před vydáním nový desky. uvozuje to timhle křupavym elektrem s vycházejícím bakarem za mikrofonem.
Sløtface – S.U.C.C.E.S.S. / k čemu je bejt jenom dobrej, když se z tebe může stát ú.s.p.ě.c.h. aneb pokud po běhání nezvracíš, tak se málo snažíš. vostřácký kytary z norska nakládaj.
Sykur – Fokk opp / jerry dodal a doporučuje! výtečná islandská synťákovina, která stejnou měrou vzývá temňáctví a strašně chytlavý žvejkačky. album dole. bacha, kope to.
Tempers – Leonard Cohen Afterworld / tak když už tady máme toho cohena? dodal václav. temně pomalej a nesmírně vrstvevnatej synthpop. neni ten svět bez cohena ňákej postapokalyptickej?
TNGHT – Dollaz / yes! hudson a lunice se po delší době zase dali dohromady a je to solidní perda. korunky prše z nebe, stejně jako báječně nasamplený lupance. 
Tom of England – Be Me / a ještě kus psychedelickýho elektra, či industriálu. miluju to protnutí sóla na ságo z ničeho nic. hodně divnej, ale stejně tak intenzivní sen.
TOPS – Seven Minutes / je skvělý, jak v tý kanadě uměj těžký témata zapustit do lehkonohejch písniček. vytancujte ty myšlenky někam do pryč. funguje to skvěle. 
Torres – Good Scare / to ještě tuhle k těm strašidlům. víte, že bejt čerstvě zamilovanej je hrozně děsivá věc? takhle to aspoň vidí hudebnice mackenzie scott ve svym výtečnym novym singlu. 
White Reaper – Hard Luck / na závěr řádnej rokenrol. vyřvaná hitovka tak pěkně po americku.
Nové české
Acute Dose – Twice / dodávka uhašena a konečně z chlapců vypadlo i nový album. klidně nadvakrát si dejte tuhle psychedelickou vybrnkávačku s fantastickejma vokálama a tolik pro acute dose typickejma změnama tempa. deska přiložena.
David Pomahač – Stíny / david z kieslowski se vypravil na sólovou dráhu se sebevědomou elektronickou písničkařinou, která překvapí hodně silnym refrénem, až na hranici tanečního treku. 
dokruhu – Balestone / rituální žhavení kytarovejch aparátů vyvolává duchy dlouho neslyšený. brzo pod hlavičkou full moonu vyjde debut, na kterej se i my tady dost těšíme. 
Himalayan Dalai Lama – Fata Morgana / květinový děti současný elektroniky nabádaj k poslechu novýho ípíčka. 
Iggy Mayerov – Silence / hlubokej ponor do velkejch refrénů, kde zpoza kytar vylejzaj tučný syntetický linky. žijeme v době bezčasí!
Mucha – Greed / bejt rockovou hvězdou nechutně zatěžuje životní prostředí. svý o tom ví nikola mucha s kapelou. udusme se společně u novýho alba tos posrals. dole.
Mydy Rabycad – Numbers / a jak stoupaj čísla na vašem instáči? flitry do výrazně temnějších odstínů ladí tuhle šůrovači parketů celýho světa. album zde.
PSH – Role (ft. Katarzia) / začínající rapový trio k sobě kvůli slávě přibralo zkušenou slovenskou hudebnici. nejexperimentálnější  trek z novýho debutu vašich kluků.  
SBSTRD – Maxwell Trak / enygmatickej pán, kterýho na svůj label meanbucket podepsal náš tuco z pořadu the work out. velkej klubovej kopanec zamotanej do sekanejch hajtek. 
The Valentines – Did My Back Hurt Your Knife? / kytarový mládí, kterym ke skvělýmu soundu vypomohl generátor novejch vobjevů jakub kaifosz. 
Nová alba
A WINGED VICTORY FOR THE SULLEN – The Undivided Five (2019) (ambient)\
ACID ARAB – Jdid (2019) (electronic, world)\
ACUTE DOSE – Overdose (2019) (psychedelic, kytary)\
ALCEST – Spiritual Instinct (2019) (blackgaze, postmetal)\
ARIEL PINK – Odditties Sodomies Vol. 2 (2019) (lofi, bsides)\
AVSLUTA – Skinned Landscape + Remixes EP (2019) (electronic, drone)\
B4 – Plastova okna (2019) (elektronika)\
CIGARETTES AFTER SEX – Cry (2019) (kytary, chill)\
CRONIN,MIKAL – Seeker (2019) (rock)\
DESERT SESSIONS – Vols. 11 & 12 (2019) (desert rock, josh homme)\
EDITORS – Black Gold – Best of Editors (2019) (indierock)\
FINK – Bloom Innocent (2019) (indiefolk)\
GREAT GRANDPA – Four of Arrows (2019) (indierock)\
HALF MOON RUN – A Blemish in the Great Light (2019) (kytary)\
HAUSCHILDT,STEVE – Nonlin (2019) (electronic, ambient)\
HEMLOCK ERNST AND KENNY SEGAL – Back At The House (2019) (hip hop)\
KIWANUKA,MICHAEL – KIWANUKA (soul, rock)\
LABELLO – Autotune AF 2 (2019) (rap, rnb)\
MEREDITH,ANNA – FIBS (2019) (electronic, symphonic)\
MUCHA – Tos posrals (2019) (posh punk)\
MYDY RABYCAD – Numbers (2019) (synthpop)\
NINA ROSA – Discover (2019) (indiefolk)\
OMNI – Networker (2019) (kytary, lofi)\
PLIMMER,HECTOR – Next to Nothing (2019) (electronic)\
REX ORANGE COUNTY – Pony (2019) (indiepop)\
SUDAN ARCHIVES – Athena (2019) (indiepop, rnb)\
SUNN O))) – Pyroclasts (2019) (doom, drone, metal)\
SWANS – Leaving Meaning (2019) (rock, noise)\
SYKUR – JÁTAKK (2019) (electronic, synthpop)\
TEAGUE,RYAN – Recursive Iterations (2019) (experimental, synth)\
TEEBS – Anicca (2019) (electronica, experimental)\
TOBIN,AMON – Long Stories (2019) (electronic, ambient)\
TR_ST – The Destroyer 2 (2019) (darkwave, synthpop)\
TWINS – New Cold Dream (2019) (synthpop, electronic)\
WEST,KANYE – JESUS IS KING (2019) (rap, gospel)\

Comments

comments

Vyhledat