Čeští designéři jdou s kůží na trh prostřednictvím akce Betaverze

Projekt Skin On The Market, který vznikl jako odpověď na neoptimální situaci mladých profesionálů v rámci české módní scény, pořádá event, jež umožní adekvátní a smysluplnou prezentaci českých tvůrců. Třídenní akce s názvem BETAVERZE se uskuteční 24.—26. listopadu v Celetné 12 a prostřednictvím přehlídek a showroomů si klade za cíl propojit designéry módy, šperku a módního doplňku s profesionály a širokou veřejností v Čechách. Konceptem eventu je komunikovat autorskou módu jako součást kultury, jež má být dostupná všem. Akce je současně slavnostním otevřením fashion concept storu a kreativního hubu SLÁVA!

Třídenní program BETAVERZE se odstartuje v pátek 24. listopadu ve večerních hodinách unikátní módní přehlídkou. Dramaturgie a produkce přehlídky si bere inspiraci z ballroomové kultury, vyznačující se výstředním stylingem, tanečním stylem vogue a reprezentací genderových menšin. Spolupráce s tanečníky z Kiki House of Ambitchous pod vedením Denisy Červené a s inkluzivní modeligovou agenturou Hahaha models vnese do programu neotřelé prvky. Hudebního doprovodu módní přehlídky se zhostí Dj Kewu a celý den bude zakončen afterparty, kterou si bere pod svá křídla.

Druhý den přinese události nový rozměr v podobě pop-up sdíleného showroomu, jež naskytne příležitost prozkoumat i zakoupit tvorbu odprezentovanou na přehlídkách předchozího dne. Showroom bude také hostit bohatý doprovodný program, který zahrnuje koncerty českých hudebních interpretů. Co tuto část události dělá ještě výjimečnější, je způsob, jakým budou koncerty prezentovány. Namísto tradičního pódia se umělci budou volně pohybovat v prostoru, oblečeni do autorské módy přítomných designérů. 

Poslední den akce BETAVERZE se opět ponese v duchu pop-upového sdíleného showroomu, který bude volně přístupný všem nadšencům módy. Třetí den události bude završen neformální moderovanou besedou s vybranými designéry. Tato beseda bude probíhat v uvolněné atmosféře a nabídne možnost nahlédnout do světa tvorby z jiné perspektivy. Designéři budou s vtipem a lehkou nadsázkou polemizovat nad každodenními problémy a situacemi, které tvoří nedílnou součást tvorby a života designéra.

Celý event má otevřené dveře široké veřejnosti. Není podmíněn tím, v čem lidé přijdou na event oblečeni. Jedná se o open a safe space, v rámci kterého lidé dostanou možnost podívat se pod pokličku české fashion scény.

Comments

comments

Vyhledat