Che Guevara, španělský komiks či sekce peruánských filmů – La Película pozve do kina již za měsíc

WINAYPACHA, foto pořadatel akce
WINAYPACHA, foto pořadatel akce

Festival španělských filmů LA PELÍCULA proběhne od 19. února do 24. únoraPraze a poté se přesune do Brna, Ostravy a Hradce Králové.

 

Návštěvníci se mohou těšit například na investigativní dokument o téměř neznámé pražské epizodě ze života proslulého revolucionáře Che Guevary, animovaný film na motivy původního španělského komiksu nebo favority španělských výročních cen Goya.

Trojice snímků si dohromady odnesla neuvěřitelných 32 nominací: komedie Šampióni (Campeones), thriller Království (El reino) od Rodriga Sorogoyena a novinka z dílny oscarového režiséra Asghara Farhadiho Všichni to vědí (Todos lo saben) v hlavních rolích s Javierem Bardemem a Penélope Cruz. Na programu bude i poslední kousek z dílny Alfonse Cuaróna Roma

 

Unikátní bude sekce, která představí moderní peruánskou kinematografii. Prostřednictvím pěti snímků nabídne jedinečný pohled do života peruánské společnosti i úchvatnou panenskou přírodu. Pověstnou třešničkou na dortu pak bude snímek Wiñaypacha, který je prvním filmem natočeným v ajmarštině.

 

 

Comments

comments

Vyhledat