Check it Na Výstavišti opět představí hudební talenty

Check it, koncept představující mladé hudební talenty, spatřil světlo světa v loňském roce na Výstavišti a ihned si našel své věrné publikum. Spousta hudebních směrů, spousta hudebních interpretů, pohodová atmosféra pod širým nebem, drinky i dobré jídlo, to vše přináší Check it – letos u Skateplazy.  Druhá várka mladých zajímavých talentů je tady!

Termíny:

30.8. 18:00

Marjari

Alternativní písničkářku Marjari (Martina Činátlová) z Českých Budějovic nejvíce vystihují vrstvy kytarových sekvencí nahraných na looper doplňené jejím křehkým zpěvem. Marjari v loňském roce vydala své první EP a několik singlů. Letos Marjari vydala svou debutovou LP desku s názvem „Hey Girl“ vznikající společně s doprovodnou kapelou (basa, bicí). Na desce Hey Girl autorka, stejně jako na předchozích písních, vychází ze svých osobních zážitků, pocitů a nálad. Živé koncerty Marjari hraje s doprovodnou kapelou, která celému koncertu přidává na dynamičnosti. Marjari je vítězka letošního ročníku Startéru – hitparády neobjevených Rádia Wave a nedávno vyšel i její první klip.

Marjari


6.9.  18:00

Caramel

Matyáš Kyncl, František Hrádek a Ondřej Kohoutek ve své tvorbě prolínají melancholický lyrics s heavy rytmikou a balancují na hraně emo rocku, dark popu a post punku. Poslednímu vydanému tracku kapely: „2:00“ předcházelo vydání singlu Amore Mio, se kterým soutěžili v rámci Startéru Radio Wave. Amore mio z něj vyšel jako 4. nejoblíbenější track posluchačů. Kapela na scéně debutovala v roce 2020 se singlem Město, po kterém následovala EP s názvem Labutě, jehož tracklist zazněl i v legendárních klubech, jako je Fléda, Chapea Rouge nebo Café v Lese.

Caramel


20.9.  18:00

Cigarette Pillowbag

Po zkušenosti s hraním ve dvou kapelách se Václav Truksa rozhodl věnovat muzice naplno a vytvořil svůj pseudonym Cigarette Pillowbag. V roce 2019 začal objíždět evropská města se svým pouličním uměním. Po téměř roce karantén a natáčení cover videí na YouTube vydal na začátku roku 2021 svůj debutový singl ‚Meeting disorder‚ nahraný v domácím low-budget studiu v jeho bytě v Liberci. V létě téhož roku odehrál první živý koncert s kapelou při příležitosti vydání 3. singlu ‚Without love what does life mean‘. Od té doby odehrál s kapelou nespočet koncertů v Libereckém kraji a Praze, sólově se pak ukázal například na Maratonu hudby v Brně nebo na showcase v Art Mall v italském Miláně. V dubnu 2023 vydal své debutové, self-titled album.


Koncerty se konají v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Jak se tam dostat: od tramvaje parkem Stromovka vstupem u Bruselské brány, Bistra No. 2 nebo bránou vedle fitness a workout hřiště.

Více na: www.navystavisti.cz   

 

Comments

comments

Vyhledat