Chystá se nový snímek Život v koronténě – zahrát si v něm může každý

Photo by Thom Holmes on Unsplash
Photo by Thom Holmes on Unsplash

Neuvěřitelná soudržnost lidí, vzájemná podpora, a především vůle bojovat s koronavirem dobrou náladou, inspirovala české filmaře ke vzniku projektu, který prostřednictvím videí od obyčejných lidí z celého světa zachytí, jak trávili čas v karanténě. Snímek bude po svém dokončení zdarma zveřejněn na online platformách.

„Když jsme viděli, jak nedostatek roušek přiměl stovky lidí šít roušky doma a rozdávat je nejen svým blízkým, ale i zcela neznámým lidem, když jsme zaznamenali nabídky lidí, že budou seniorům pomáhat s nákupy, aby nemuseli mezi lidi, a když jsme pak viděli video z Itálie, kde lidé vyšli ven na balkony a hromadně zpívali navzdory tomu, čemu jejich země čelí, rozhodli jsme se sestavit dokument, který zachytí právě to, že i v těch infikovaných časech stále ještě nepřestali být lidmi,“ říkají režiséři Martin Müller a David Laňka.

Prostřednictvím online kanálů a webové stránky liveincorontene.com sbírají z celého světa videa, ve kterých obyčejní lidé zaznamenávají to, jak tráví svůj čas v karanténě. Tvůrci se netají, že se tímto principem nechali inspirovat snímkem Život v jednom dni, který před deseti lety podobnou metodou zachytil život lidí z celého světa v průběhu jednoho konkrétního dne.

„V dnešní době, kdy většina z nás natáčí mobilem videa, kdy zachycuje okamžiky vzácné i ty zcela obyčejné, a kdy si kvalita obrazu nijak nezadá s profesionální kamerovou technikou, je možné získat opravdu unikátní záběry, jejichž prostřednictvím můžeme zachytit chvíle, které ve zpravodajství většinou nenajdete. Chvíle, kdy jsou lidé sami sebou, kdy žijí své zdánlivě obyčejné životy v době, která zcela jistě změní svět, jak jsme jej dosud vnímali. Kdy jsme pochopili, jak křehké a jak ohrožené dokážou naše životy být,“ vysvětlují režiséři, kteří vybízejí lidi, aby se do jejich unikátního projektu zapojili.

V současné době probíhá shromažďování zasílaných videí, premiéra snímku je plánována na začátek roku 2021.

 

Podrobnosti a formulář k zasílání videí najdete na https://zivotvkorontene.cz/

Comments

comments

Vyhledat