Chystané otevření Státní opery: Unikátní flashmob na Hlavním nádraží + videomapping na Silvestra

Flashmob Hlavní nádraží, foto 2media
Flashmob Hlavní nádraží, foto 2media

Slavnostní otevření Státní opery předznamenal unikátní flashmob na Hlavním nádraží, pokračovat bude originálním videomappingem se zapojením automobilů projíždějících magistrálou

 

Flashmobem na Hlavním nádraží Národní divadlo veřejně odstartovalo přípravy na slavnostní otevření Státní opery. V pátek 13. prosince proběhla na největším pražském nádraží nezvyklá akce se sólisty Opery Národního divadla a Státní opery. Roman Janál, František Zahradníček, Josef Moravec, Pavel Švingr, Kateřina Jalovcová, Michaela Zajmi a Jana Horáková – Levicová se neobvykle sešli v brzkých ranních hodinách v nádražním vestibulu. Nečekala je však žádná společná cesta, ale unikátní vystoupení pro cestující čekající na spoj či náhodné kolemjdoucí. Sólisté v civilních a pracovních kostýmech vystoupili v krátkém koktejlu světoznámých árií za doprovodu piana. Videonahrávky od kolemjdoucích se šíří sociálními sítěmi. Videoreportáž z flashmob: https://youtu.be/P-qV7gHh-rI.

Státní opera se po tříleté generální rekonstrukci znovu otevře veřejnosti v neděli 5. ledna 2020 operním galavečerem v režii Alice Nellis, který provede nejslavnějšími kapitolami její pozoruhodné historie. Koncert bude přenášet v přímém přenosu Česká televize a prostřednictvím kanálu ARTE i prestižní televizní společnosti ZDF.

 

Další předzvěstí slavnostní, mimořádně očekávané události bude unikátní audiovizuální show na přední fasádě budovy divadla, která se spustí na Silvestra – 31. prosince 2019 (od půlnoci) a bude k vidění až do 5. ledna 2020.

 

Speciální videomapping (stejně jako flashmob na nádraží) iniciovali společně Národní divadlo a Raiffeisenbank, a. s., generální partner ND. Realizátorem videomappingu je umělecká skupina 3dsense, která využije specifického umístění divadelní budovy na rušné magistrále. Projíždějící vozidla se stanou komponenty vzniklého generativního videomappingu. „To, co uvidíme a uslyšíme, bude generováno námi samotnými, našimi vozidly. Automobily projíždějící magistrálou před budovou Státní opery svým pohybem generují na fasádu budovy unikátní videoprojekce, světelnou show a hudební dílo v reálném čase. Pozice, velikost a rychlost jednotlivých automobilů bude rozpoznávána z kamery umístěné na budově Státní opery. Data budou online zpracována a použita ke generování hudební skladby a vizuálním efektům,“ vysvětluje Jan Hrdlička z 3dsense. Aktivita bude také streamována na web www.statniopera.cz. Přenos videomappingu bude možné v neděli 5. ledna sledovat i na velkoplošné obrazovce vedle Národního muzea.

 

Podrobnosti průběhu generální rekonstrukce včetně fotogalerie a videoreportáží lze vyhledat na www.statnioperavrekonstrukci.cz.

 

Comments

comments

Vyhledat