Co je v Praze zadarmo v únoru 2023

26.2. se koná masopust v KC BESEDA v Klánovicích, info v textu / Foto M. Purnochová
26.2. se koná masopust v KC BESEDA v Klánovicích, info v textu / Foto M. Purnochová

Aktuální akce bez vstupného v Praze.

Průběžně doplňujeme o nové akce, sledujte tuto stránku i stránku Co je v Praze zadarmo na Facebooku !

(aktualizováno 10. února 2023)

 

Vícedenní akce a výstavy zdarma:

Kluziště na Letné – největší ledová plocha v Praze

Magistrát hlavního města Prahy i letos připravuje velmi oblíbené veřejné kluziště na Letné. Již sedmousezonu tu můžete bruslit zdarma, a to až do 28. února 2032. Kluziště o rozměrech 40 x 20 metrů a menší dětské velikosti 20 x 10 metrů jsou v provozu každý den od 9.00 do 21.00 hodin.

22.10.2022– 2.4. 2023  Neboj, neboj! , Atrium Žižkov VÝSTAVA

Výstavní projekt Neboj, neboj! provede návštěvníky strachem nejen jako obecným pojmem, ale zejména jako jejich osobní emocí. Pomůže (nejen dětem) nahlédnout hravě a kreativně fenomén strachu z různých úhlů pohledu.

22.11.2022 – 13. 2. 2023 Postiženi angličákem // Adámek Štěch / Kapsle 13 VÝSTAVA

6. 2. – 4. 3.  Jan Kroutil: To nejsou obrázky, to je pravda! / MLP Opatov

Na únorové výstavě Artotéky nechá pedagog, lektor a výtvarník Jan Kroutil nahlédnout návštěvníky do svých skicákových záznamů. Autor bezprostředně zachycuje okamžiky životních situací, které s dávkou nadsázky přetavuje do velmi svébytné a osobní výpovědi.

 

KALENDÁŘ:

1.2. 19.00 Big Ears Listen With Feet / CAMP Praha  FILM

Za posledních patnáct let si režisérská dvojice Ila Bêka & Louise Lemoine vydobyla svým nezaměnitelným autorským rukopisem na architektonické scéně světové renomé. Ve svém posledním dokumentu Big Ears Listen With Feet, nyní v české premiéře v CAMPu, se oba filmaři rozhodli vzít diváka na jednodenní městskou pouť do chaotického, avšak rozmanitého Bangkoku.

2.2.  17.00 Praha zítra? Domy a byty / CAMP Praha KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Kolik lidí žije v hlavním městě? Jaké jsou zde ceny nemovitostí? Kolik je v Praze prázdných bytů a kolik se jich staví? A co může pro dostupné bydlení udělat město? Přijďte na komentovanou prohlídku výstavy, která popisuje příčiny, proč má hlavní město České republiky v otázce bydlení k ideálnímu stavu ještě dost daleko.

2.2. 19:00 Panelstory aneb Jak se rodí sídliště / CAMP Praha FILM

V Panelstory Chytilová vytvořila tragikomický obraz struktury, která nefunguje ani po hmotné, ani po lidské (morální) stránce. Portrét nového sídliště (jde o pražské Jižní Město) nabízí vizi světa, jehož obyvatelé se nepotýkají jen s uniformitou, ošklivostí a vadami svých nových příbytků a s chybějící infrastrukturou, ale i s nevěrou, lží, nedůvěrou, nespolehlivostí a slabošstvím.

3. 2.  18:30 Tvůrci zázraků /  Ústřední knihovna – Malý sál

Křest nové knihy s autogramiádou, věnované loutkářské tvorbě manželů Suchardových, zakladatelů a vůdčích osobností divadla Říše loutek. Během večera budou představeni autoři a ukázky z díla. Monografie, kterou vydalo Moravské zemské muzeum v Brně, bude k dostání za výhodnou cenu.

4. 2. v 11:00 hod. – Procházka Vyšehradským hřbitovem

Připomeneme si nejvýznamnější osobnosti a umělecky cenné náhrobky našeho národního pohřebiště. Provede vás Kateřina Konečná. Sraz účastníků je před vchodem do baziliky sv. Petra a Pavla.

4. 2. ve 13:30 hod. – Procházka Vinohradským hřbitovem

Připomeneme si řadu literátů, herců, výtvarných umělců i lékařů a osobností veřejného života, často mezinárodního významu – rodinu prezidenta Václava Havla, sochaře Otto Gutfreunda nebo architekta Jana Kotěru. Provede vás Kateřina Konečná. Sraz účastníků je u hlavní brány do hřbitova (zastávka tram Vinohradské hřbitovy).

9.2.  17:00 Překladatelský čtvrtek: Náraz / Goethe-Institut Prag

Překladatelský čtvrtek v knihovně. S Kateřinou Klabanovou a Kateřinou Sitařovou, moderuje Tereza Semotamová.
Západní Berlín 80. let, squatteři, punk a pouliční boje, aids a drogy, syrové umění a divoké teorie, Černobyl: Heinz Bude, Bettina Munk a Karin Wieland napsali román jedné generace. Pod názvem Der Aufprall (Náraz) vyšel v roce 2020 v nakladatelství Hanser Literaturverlage. Český překlad Kateřiny Klabanové a Kateřiny Sitařové vydalo nakladatelství Práh.

9.2. 19:00 Music feat. Architecture / CAMP Praha FILM,  ♬ 

Netradiční pohled na architekturu skrze hudební videoklipy. Co mohou tyto superkrátkometrážní filmy vypovědět o architektuře a naopak?

9. 2. ve 14:30 hod. – Procházka Olšanskými hřbitovy za uměleckými náhrobky od architekta Barvitia a dalších tvůrců konce 19. století

Procházka je věnována dílům architekta Antonína Barvitia, při příležitosti jeho letošního 200letého výročí narození, a jeho spolupracovníkům, sochařům a architektům z konce 19. století. Provede vás Kamila Jurajdová. Sraz účastníků je před hlavní branou (zastávka tram Olšanské hřbitovy).

11.02. Kryt Folimanka – prohlídka pro veřejnost

Přijďte se podívat do jednoho z největších krytů civilní ochrany na území hlavního města Prahy.  Rozloha bunkru je 1.332 m2 (je jednopatrový) a je tak největší podzemn stavbou na území Prahy 2. Kryt je v dobrém technickém stavu, vytápěný, větraný (kvůli vlhkosti) a v případě nebezpečí může okamžitě sloužit svému původnímu účelu

11.2. Roztocký masopust / Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Průvod mezi nebem a zemí, údolím a vrchem, minulostí a budoucností vyráží opět za svou královnou.

16.2. 19:00 Vlastníci / CAMP Praha  FILM

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Drama pro ty, kdo tím žijí. Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Hrdinové filmu Vlastníci jsou totiž jedněmi z nich, patří jim byty v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout.

18.02. Žižkovský masopust / Náměstí Jiřího z Poděbrad

28. ročník Žižkovského masopustu – na trzích na Jiřáku bude kromě tradičních surovin spousta masopustních dobrot, hudba a zábava pro děti.

18.02. Pivovarská zabijačka v pivovaru Strahov / Klášterní Pivovar Strahov

Těšit se můžete na: Smoked Porter a dalších 7 druhů piv / Sv. Norbert na čepu / speciální zabijačkové menu a prodej veškerých produktů s sebou / živou hudbu / bar s českými pálenkami / pivní svařáky / ukázku výroby jitrnic a jelit

18. 2. v 11:00 hod. – Procházka Břevnovským hřbitovem

Procházka se zaměří na hroby významných a zajímavých osobností zejména druhé poloviny 20. století. Provede vás Kateřina Konečná. Sraz účastníků je u hlavní brány v ul. U Vojtěšky (zastávka tram Břevnovský klášter nebo zastávka bus Nad Markétou).

18. 2. ve 13:00 hod. – Procházka Malvazineckým hřbitovem

Hřbitov, který vznikl podle návrhu architekta Antonína Viktora Barvitia, je zajímavý mnohými umělecky cennými náhrobky a množstvím zde pochovaných významných osobností. Provede vás Kateřina Konečná. Sraz účastníků je u hlavní brány do hřbitova (zastávky bus U Smíchovského hřbitova nebo Urbanova).

19. 2. v 11:00 hod. – Procházka Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Procházka je věnována místům posledního odpočinku významných osobností 20. století. Provede vás Kateřina Konečná. Sraz účastníků je před hlavní branou (zastávka tram Olšanské hřbitovy).

23. 2. ve 14:30 hod. – Procházka Olšanskými hřbitovy za malíři 19. století

Procházkou si připomeneme významné české malíře 19. století, známé i pozapomenuté. Provede vás Kamila Jurajdová. Sraz účastníků je v bráně u kostela sv. Rocha (zastávka tram a bus Olšanské náměstí).

21.2. 19.00 Byt za 10 mil. / CAMP Praha DISKUZE

Ceny bytů stoupají a stále jich není dost. Kolik jich v hlavním městě opravdu je? A kolik se jich ročně postaví? Pražan potřebuje ke koupi bytu 13 průměrných ročních platů. Jak si Praha stojí v bytové situaci v rámci Evropy? Je bydlení v nájmu ekonomicky výhodnější? Přijďte na diskuzi věnované vývoji cen nemovitostí.

25.2. Masopust ve Vzletu

Nejen pro Vršovičáky, ale pro všechny rodinné klany i přespolní. Pro všechny milovníky tradic, hodování a sousedské pospolitosti. Pro všechny kostlivce, strašáky, obživlé kobyly a jiné divotvorné masky! Pro ty všechny je tu Masopustní rej ve Vzletu.

 

 

26.2. KLÁNOVICKÝ MASOPUST 2023 / KC BESEDA Klánovice

28.2. 19.00 Z města do města: Londýn / CAMP Praha PŘEDNÁŠKA

Připravili jsme pro vás pokračování virtuálního putování. A tak po Paříži, Tokiu, Benátkách a New Yorku vás Adam Gebrian provede i Londýnem. Na naší 25metrové stěně projdeme přes street view jeho ulice a skryté architektonické poklady. Jaký je jejich příběh? A proč je při výletu do hlavního města Anglie nevynechat?


To je zatím vše, ale přehled průběžně aktualizujeme – přijďte zas!

Chybí tu vaše akce? A neměla by? Napište nám!

Comments

comments

Vyhledat