CONTEXT: TYPO! O kontextech typografie (ne)jen ve veřejném prostoru

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Typografie se objevuje všude kolem nás. Víme však, co všechno a jak typografie ovlivňuje? V neděli 9. prosince 2018 proběhne ConText: Typo!, akce pro odbornou veřejnost i nadšené laiky, kteří se o tématu grafiky a písma chtějí dozvědět víc. Pro návštěvníky bude připraveno několik přednášek a workshopů, kde se dozví o základech typografie, jaká je problematika vizuálního smogu nebo si budou moci zkusit základy kaligrafie. Akce proběhne v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP). 

Studenti Arts managementu se tematicky inspirovali minulostí Československa, které bylo ve 20. a 30. letech typografickou velmocí, a pořádají event věnovaný umění typografie.

Návštěvníci budou mít v rámci akce možnost navštívit několik přednášek zaměřených na témata, která typografie zahrnuje. Základy typografie návštěvníkům osvětlí grafik Filip Kraus a designér písma Jan Charvát, problematiky užití písma v grafickém designu se ujme jeden z grafiků studia Najbrt Bohumil Vašák s designérkou Michaelou Vašákovou, další program se bude věnovat i digitalizaci písma s Filipem Blažkem.
V panelové diskuzi pak bude hlavním tématem problematika vizuálního smogu, kde bude jedním z hostů odbornice na toto téma a autorka brněnského manuálu proti vizuálnímu smogu Veronika Rút Nováková.

Kromě přednášek a diskuzí si účastníci mohou zkusit umění kaligrafie a krasopisu na speciálním workshopu s Anežkou Hradečnou, nechat si vytetovat své oblíbené typografické znaménko nebo se mezi programy zabavit v kreativním Typo! koutku.

Přijďte si zpříjemnit konec víkendu. Už 9. prosince 2018 od 14:30 do 21:00 v CAMPu!

Comments

comments

Vyhledat