Converse a Martine Ali představují druhý společný model, který vrací do hry Chuck 70 XX-Hi

Výhodou značky Converse je bohatý archivní arzenál, který nabízí mnoho inspirace pro nové pojetí a interpretace už známých modelů. Nejinak je tomu i v případě druhé spolupráce značky se šperkařkou Martine Ali. Tentokrát vdechli společně život Chuck 70 XXHi, což je velmi oblíbená silueta z roku 2006. 

Spodní základ boty tvoří nesmrtelný model Chuck 70, který přechází do vrchní části končící až pod koleny. Tady se už plně projevuje styl Martine Ali, který se odráží v podobě sedmi popruhů a spon. Ty evokují prvky, které definovaly módu v nultých letech včetně šněrování a dlouhého zipu. Tkaničky umožňují upravit šířku siluety, zatímco zip po celé délce zadní části zajišťuje snadné obouvání. Pro tvorbu Martine Ali je charakteristická možnost reinterpretace a upravování si šperků a oblečení podle osobních preferencí. To splňuje i Chuck 70 XXHi – každý si botu může předělat podle sebe a dát průchod své náladě i potřebám. Džínový vršek si můžete přepnout, utáhnout, povolit, přidat vlastní řetízky… možností je opravdu hodně. 

Součástí spolupráce je i kapsulová kolekce – bunda, sukně, mikina a tričko – která také vychází z osobního stylu designérky a je také vytvořená s ohledem na možnost přizpůsobení se nositeli. Bunda je inspirována svářečskými oděvy a disponuje mechanismy na přichycení, které přemění krátkou bundu na plnohodnotný ochranný oděv. Kontrastní švy a skládací kapuce, která se sklopí do límce, nabízí ještě více možností stylingu. Sukně se skládá ze dvou panelů vyrobených z utilitárních látek, což umožňuje nosit ji buď jako mini nebo maxi sukni. 

Limitované kolekce najdete na českém webu, sledujte novinky Converse také na FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

 

Comments

comments

Vyhledat