Converse přinese kolekci ke Dni mrtvých

Converse představuje svoji každoroční halloweenskou kolekci, která vzdává hold mexickému svátku Dia de Muertos. Letošní edice je rozšířená o oblečení a dětské boty. 

Den mrtvých (Dia de Muertos) vychází ze spojení katolické tradice přinesené do Ameriky Španěly s různými indiánskými zvyky Mexika. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších mexických tradic, která připravuje duše zemřelých na cestu. Probíhá první dva dny v listopadu jako oslava života a smrti ve městech a vesnicích po celém Mexiku a Latinské Americe. Se svátkem se pojí významné symboly, jako jsou barevné Calaveras (lebky), Calaca (kostry) a Papel Picado (vyřezávaný papír). Ty jsou spolu s rozsvícením svíček, velkými průvody a večírky, kostýmy, písněmi a tancem vizuálně nejsilnějšími projevy Dia de Muertos. 

Tyto složité dekorace a symboly jsou hlavní inspirací limitované kolekce Converse Dia de Muertos. Converse oslavuje tuto událost limitkami již od roku 2021 a každý rok posouvá to, jak uctít a oslavit tradici Dne mrtvých. Letošní kolekce se rozšířila o oblečení, doplňky a dokonce i tenisky pro děti tak, aby svátek mohla uctít celá rodina. 

Ožívají tak klasické modely Chuck Taylor 70, ale i ty s vyvýšenou podrážkou jako jsou CTA Lift, Run Star Legacy CX spolu s oblečením a doplňky. Spolu vzdávají hold emblematickým tradicím, ikonám a charakteristickým barvám svátku Día de Muertos. Barevná paleta a styl grafiky jsou letos inspirovány prvky Papel Picado, jemně vyřezávanými papírovými výstřižky, které jsou součástí mnoha tzv. Ofrendas a visí po ulicích Mexika během celé oslavy.

Opakující se motivy lebek a květin reprezentují setkávání živých a mrtvých. Ilustrace jsou složitě vyřezávané a malované různými vzory a designy. Na počest rodiny má tato kolekce na jazyku každého modelu obuvi funkci „apellido,“ která nabízí možnost přizpůsobit každý pár tím, že přidáte rodinné jméno. Zajímavé detaily objevíte i na originálních podrážkách, ale také po setmění – například model Converse x Day of the Dead AT-CX High-Top má reflektivní potisk, který ve tmě svítí. 

Kolekce je k mání na oficiálním českém e-shopu www.converse.czSledujte novinky Converse také na FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

Comments

comments

Vyhledat