COS představil limitku na veletrhu PITTI UOMO

foto: COS
foto: COS

Londýnská značka COS představila limitovanou kolekci Soma, která obsahuje 17 nezbytných kousků pro muže, které jednoduše nevyjdou z módy. Kolekce je inspirovaná každodenním pohybem, a proto byla představena netradičně pomocí choreografie hvězdného britského choreografa Waynea McGregora. Deset tanečníků z Wayne McGregor Company předvedlo explorativní a moderní vystoupení podle jeho choreografie v Istituto degli Innocenti ve Florencii při příležitosti 94. konání veletrhu Pitti Uomo.

Nevědomé každodenní pohyby tvořily výchozí bod kolekce. Vyhrnutí rukávu, to, jak límec přisedá na krk, dotyk látky na kůži, prsty roztržitě popotahující za manžetu – gesta, která mění to, jak oděv padne na tělo. Zdánlivě běžné pohyby jsou pojaty z jiného úhlu pohledu v choreografii i v samotné kolekci, kde jsou prvky jako manžety nebo kapsy podřízeny tomu, jak se jejich nositel pohybuje. Pro doplnění promyšlených designů byla barevná paleta zúžena na bílou, tmavě modrou a šedou. Každý styl vyjadřuje estetiku značky COS: nositelná a všestranná, zároveň nenápadně vynalézavá.

Přivedením těchto pohybů k životu prostřednictvím tance je prozkoumáván proces navrhování a do popředí se dostává funkčnost. Soma je projekt spolupráce, který zkoumá náš uvážený přístup ke každé kolekci. V COS neustále objevujeme a inovujeme ve snaze nalézt inspiraci pro naše kolekce v každé disciplíně uměleckého světa, včetně tance. Každodenní pohyby oděvů na těle byly výchozím bodem kolekce Soma a je nám ctí vidět, jak tato kolekce oživla na Pitti Uomo skrze choreografii,“ uvedla Karin Gustafsson, kreativní ředitelka COS.

Soma vyjadřuje klíčovou estetiku a hodnoty značky COS díky využití tradičních metod a nových technik k vytvoření kolekce, jejímž cílem je dlouhodobá relevance. Christophe Copin, hlavní návrhář pánských oděvů v COS, vysvětluje, že Somaskutečně zkoumá, co pro nás v COS základní pánské oděvy znamenají, a každý sebemenší detail byl navržen s ohledem na funkčnost a pohyb nositele. Jsme nadšeni ze spolupráce s Waynem McGregorem a jeho skupinou tanečníků, kteří přivedli usměrněný pohyb a plynulost této pánské kolekce a její inspiraci k životu.

„Soma zkoumá organické spojení a fyzickou plynulost mezi oděvem, každodenním pohybem nositele a prvky vyskytujícími se v přirozeném prostředí, což inspirovalo a tvoří součást hudební partitury. Moje choreografie, podle níž tanečníci tančí, zahrnuje pohyb, který je známý i neznámý, lehký, vynalézavý a hravý, ale ve své podstatě jde o jednoduchost. Soma je o těle, přírodě, o lidské bytosti,“ vysvětluje McGregor.

Značka COS má již dobře zavedenou tradici spolupráce s umělci, kolekce Soma je ale jejím prvním vykročením do světa tanečního umění a choreografie.

Kolekce je k dispozici k zakoupení v prodejně COS ve Florencii na adrese Via della Spada 1 od 13. června, a poté bude k dostání online na všech internetových stránkách COS v Evropě, USA a Jižní Koreji od 6. září.

#COSxSoma

Comments

comments

Vyhledat