Cotatcha Orchestra vydává album Bigbandová Elektronika / Bigband Electronics

Brněnský big band Cotatcha Orchestra vydává debut Bigbandová elektronika / Bigband electronics u amerického vydavatelství Parma Recordings.

 

Devět skladeb spojuje jazzové i nejazzové vlivy jako trap či ambient,  akustické nástroje šestnáctičleného big bandu a elektronika vytváří žánrově pestrou fúzi a vnáší svěží vítr do tvorby českých big bandů.

 

Bigbandová elektronika se vyvíjela několik let. Na začátku stál můj magisterský projekt postavený na interpretaci autorské hudby. Nejprve na čistě akustických skladbách různých autorů, postupem času začaly vznikat kusy kombinované s elektronikou. První takovou kompozicí byl Sardanapalm Martina Konvičky, který pracoval s ambientními zvuky nebo trapovými beaty. Pro mě přelomová skladba a proto jsem se rozhodl, že budeme dál pracovat na repertoáru v tomto duchu. Elektronika je to pro nás jakýsi sedmnáctý hráč.“ Říká kapelník Cotatcha Orchestra, Jiří Kotača.

 

Repertoár alba Bigbandová elektronika / Bigband electronics se vyvíjel několik let, autory hudbu jsou Jiří Levíček, Jiří Kotača a především Martin Konvička. Cotatcha Orchestra navíc přizval na album hosty – nizozemského trombonistu Ilju Reijngouda a zpěvačku Lenku Dusilovou.

 

Historie big bandu sahá do roku 2014. Od skladeb českých i světových tvůrců, a spolupráce se zahraničními umělci, začal Cotatcha Orchestra postupně vytvářet autorský repertoár a širokou paletu zvuků, což vyústilo právě ve vydání prvního alba Bigbandová elektronika / Bigband electronics.

 

YouTube: Billy’s Pilgrimage feat. Lenka Dusilová youtu.be/hq2WiM_vzFo

Comments

comments

Vyhledat