Czech Fashion Council obnovuje činnost

Foto Mojmír Ševčík
Foto Mojmír Ševčík

Nezisková organizace Czech Fashion Council, z. s. se po několikaleté pauze vrací zpět. Představuje rebranding, aktualizované cíle a obnovený tým. Svou činnost odstartuje pravidelným mapováním stavu kultury společně s umělcem PXS.

Czech Fashion Council (zkráceně CFC) byl založen v roce 2013 jako reakce na potřeby módních profesionálů a profesionálek sdružovat se pod jednou oborovou organizací. Po několikaleté pauze oživuje své fungování se stejným cílem. Výkonnou ředitelkou se stala spoluzakladatelka CFC Olo Křížová, ve vedení zůstávají také dvě původní členky, PR specialistka Veronika Ondrůjová a publicistka Markéta Elisabeth Kühn. Mezi nové členy patří například odborníci Michal Gabaj, Markéta Musilová a Monina Nevrlá. Tým oživila také mladá generace ze Zlína, která poslední tři roky stála ve vedení projektu Fashion Event Dotek – Ester Hložková, Michaela Šotová a Aneta Zelenková.

„Naše vize podpory lokálního módního průmyslu se v průběhu času nezměnila, naopak jsme se přesvědčili o jejím významu. Náš různorodý tým má bezpochyby co nabídnout a přináší s sebou novou dynamickou energii, která si přirozeně vyžádala i kompletní rebranding,” komentuje obnovení funkce jeho ředitelka Olo Křížová.

První vlaštovkou znovuobnovené činnosti jsou fundované reporty zpracované slovenským umělcem a trendseterem Peter Susan Šagátem, který vystupuje pod jménem PXS. Ve svých pravidelných záznamech předkládá současné tendence ve světě kultury, umění, módy, technologií a dalších zásadních sférách, které se výrazně dotýkají naší společnosti. První epizody jsou již nyní k puštění na Youtube CFC.

Czech Fashion Council své dveře otevře odborné i laické veřejnost v novém místě módního dění – v Paláci Hrzánů z Harasova na Celetné 12, Praha 1, kde díky činnosti organizací jako Skin on the Market vzniká komunitní centrum zaměřené na českou módní a výtvarnou scénu. Aktuálně zde poskytuje ateliéry pro tvorbu několika českým designérům a designérkám. Svou činnost na Celetné 12 zahájí v druhé polovině letošního roku.

Sledujte novinky na webových stránkách www.czechfashioncouncil.com

Comments

comments

Vyhledat