Další český zámek přivítá projekt glorchestra. Fúze klasiky a moderny rozezní Sychrov už 8. září

foto: Media List
foto: Media List

Spanilá krasojízda projektu glorchestra po českých hradech a zámcích bude pokračovat i během září. Od posledního koncertu na brněnském Slavkově uplynul bezmála měsíc a další zastávka je teď naplánována na 8. září 2021. Tentokrát syntéza klasického orchestru a moderních hudebních žánrů prostoupí zdmi zámku Sychrov, který leží asi 16 km od Liberce. Opět nebude chybět ani světelná show a scénografie autorů projektu Milana Caise a Radima Výchopně.  

Zámek Sychrov bude v pořadí už čtvrtou zastávkou projektu, který si klade za cíl nastartovat tuzemský kulturní život strádající po vleklých pandemických opatřeních. Po pražském Výstavišti a zámcích ve Zbirohu a Slavkově se teď na nevšední hudební zážitek mohou tudíž těšit obyvatelé Libereckého kraje.

Projekt glorchestra není koncert, kde rapeři budou rapovat v obleku ve Státní opeře. Spíš naopak. Jde o zážitek dost možná klasických rozměrů, ale v mnohem uvolněnějším prostředí. Chceme naživo s pomocí symfonického orchestru naplno rozvinout potenciál živého provedení různých žánrů. Náš plán je udělat vkusné spojení alternativní elektroniky, popu, RnB, rapu a taneční hudby a spojovacím materiálem je právě široká instrumentace velkého orchestru,” popisuje ambice projektu jeho hudební režisér Radim Výchopeň alias Radimo.

 

Návštěvníci se tak na Sychrově opět dočkají osvědčené formule. Základem tělesa je klasický symfonický orchestr Unique orchestra Jana Šikla, který ale poměrně čile experimentuje s hudebními žánry typu alternativní elektronické hudby, RnB, rapu nebo taneční hudby. A nezřídka za pomoci hvězdných hostů – například raperů Vladimira 518 a DJ Wiche nebo uskupení 7krát3 a Žofie Dares, pohybující se na pomezí popu a RnB. Jedinečnost zážitku je navíc umocněna originální scénografií, která do průběhu koncertu zapracovává i originální světelnou show. 

 

Comments

comments

Vyhledat