Dánské drama Dokud jsme naživu zakončí Severský filmový podzim

foto SF klub (film Kyselé Vánoce)
foto SF klub (film Kyselé Vánoce)

V 16:30 festivaloví diváci zakusí Kyselé Vánoce. Příběh Simona a Oscara, kteří jsou už tři roky spolu. Koupili dům se svou společnou přítelkyní, která čeká z jedním z nich dítě. Chtějí to oznámit svým rodinám. A kdy je na to ten nejlepší čas? No přece o Vánocích…

 

Pokračování jedné z nejoblíbenějších estonských komedií Třídní sraz po estonsku-svatba a pohřeb sleduje další setkání přátel ze střední školy. Mart a Andres plánují neočekávanou rozlučku se svobodou pro Toomase, ale vlivem překvapivých událostí se nakonec ocitnou na pohřbu. Jak budou pokračovat osudy této trojice zjistíte v 18:30 v kině Lucerna.

 

Jedním z nejočekávanějších dánských filmů tohoto ročníku je určitě drama Dokud jsme naživu. Debut režiséra Mehdiho Avaze si vysloužil několik nominací na dánskou filmovou cenu Bodil i na cenu Robert. Snímek sleduje příběhy čtyř lidí v severním Dánsku a proměny jejich životů po tragické nehodě, která navždy spojila jejich osudy. Drama bylo inspirováno skutečnou událostí a doporučuje jej ředitelka Severského filmového klubu Lenka Bazinková.

 

Více informací o festivalu a jednotlivých filmech najdete na stránkách Severského filmového klubu: www.sfklub.cz

Comments

comments

Vyhledat