Divadlo Archa obnovuje provoz

Divadlo Archa
Divadlo Archa

„Stroj divadla se dá přerušit ze dne na den, ale nastartovat trvá mnohem déle“, říká ředitel Archy Ondřej Hrab. „Pracujeme na novém programu, který se bude moci přizpůsobit striktním omezením a zachová komfort a bezpečí našich diváků i účinkujících. Vládním hygienickým opatřením uzpůsobujeme nastavení kapacit jednotlivých projektů i sezení s dostatečnými rozestupyDiváci budou mít při příchodu do Archy k dispozici roušky a desinfekci rukou“.

Z připravovaných inscenací se diváci v červnu dočkají gamingové performance Virtual Ritual, vystoupení kultovního dua Thomas&Ruhller, barevného melodramu Petra Nikla a Davida Vrbíka Žlutá tma a improvizací Jaroslava Duška a Divadla Vizita.

Aby svým divákům vynahradila tříměsíční programovou absenci, připravuje program na letní měsíce a nebude dbát na tzv. „divadelní prázdniny“.  Ve dnech 14. a 15. července uvede premiéru autorské inscenace kolektivu Nesladim Dům bez spánku. Inscenaci, která vznikla v rámci programu Archa.Fresh a jejíž přípravu přerušila koronavirová krize,  tvoří skupina nezávislých umělců z Prahy a Paříže. Tematicky se věnuje poruchám, kterými podle posledních výzkumů trpí až třetina naší společnosti.

Během léta bude Archa uvádět představení a malé koncerty a vedle toho speciálně připraví seriál jednorázových akcí, intervencí a hudebních produkcí, které budou využívat variabilitu prostor divadla.

I v následujících měsících bude Archa pokračovat ve svých virtuálních aktivitách. Průběžně bude vyvářet playlisty, podcasty, streamingy a doplňovat další záznamy vlastních představení na online platformě Archa.ROOM, která si našla své pravidelné příznivce nejen u nás ale i v zahraničí.

 

Více informací o aktuálním programu naleznete na www.archatheatre.cz

Comments

comments

Vyhledat