Divadlo LETÍ oslaví 50. reprízu své inscenace –  zasadí na Štvanici strom Olgy Havlové

Úspěšná inscenace Olga (Horrory z Hrádečku), kterou má Divadlo LETÍ na repertoáru od roku 2016, oslaví letos v květnu jubilejní 50. reprízu. U příležitosti tohoto výročí se LETÍ spojilo s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové, a rozhodlo se na ostrově Štvanice vysadit strom, který bude součástí akce 85 stromů pro Olgu Havlovou. 29. května v 19 hodin vysadí na prostranství před VILOU Štvanice strom dobré vůle za přítomnosti hostů a příznivců Nadace.

 

V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka Nadace, dožila 85 let. Na její počest se vedení Nadace rozhodlo nazvat tento rok Rokem Olgy Havlové a připomenout si tuto mimořádnou osobnost výsadbou 85ti stromů dobré vůle a celou řadou dalších akcí.

„V roce 1993 zasadila paní Olga lípu dobré vůle v Olomouci – Topolanech. Dnes je z malé sazenice velký košatý strom, který tady pevně zapustil své kořeny. Po vzoru této první lípy chceme zasadit dalších 85 stromků po celé republice, aby trvale připomínaly odkaz paní Olgy, která se vždy zastávala práv ohrožených občanů,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

„Olga Havlová se před více než dvěma lety usídlila ve VILE na Štvanici a stala se nedílnou součástí naší ostrovní scény. Je tedy více než přirozené, že by před okny měla mít svůj vlastní strom. Je nám proto ctí zapojit se do projektu 85 stromů pro Olgu Havlovou. Lípa dobré vůle bude stát na čestném místě před VILOU a bude nám neustále připomínat hodnoty a životní sílu pomáhat druhým, které Olga Havlová symbolizuje,“ doplňuje produkční Divadla LETÍ, Karolína Macáková.

Součástí doprovodného programu bude právě v pořadí padesátá, benefiční repríza inscenace Olga (Horrory z Hrádečku) ve prospěch Výboru dobré vůle.

 

  1. 5. 2018, 19:00 sázení stromu Olgy Havlové – VILA Štvanice

 

Od 20:00 následuje představení inscenace Olga (Horrory z Hrádečku)


Co po mně chcete? Proč to chcete znovu vytahovat? Čekáte nějakou exhibici? 

Portrét doby? Portrét hrdinky? Olga… Nejlepší přítel pro všechny časy, režimy 

i roční období. Tohle nesnáším. Když se lidi berou moc vážně. 

 

Obrazy ze života Olgy Havlové, který si sama nevybrala, ale který hrdě vzala za 

svůj. Autorka Anna Saavedra věnuje svou pozornost osobnosti 

Olgy Havlové, někdejší první dámy disentu a první dámy této země.

 

Režie: Martina Schlegelová
Dramaturgie: Marie Špalová
Výprava: Pavla Kamanová

Hrají: Pavlína Štorková, Jiří Böhm, Tomáš Kobr a Pavol Smolárik

 

Výbor dobré vůle

Výbor dobré vůle založila paní Olga, první manželka prezidenta České republiky (1933 – 1996), počátkem roku 1990 v tradici Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných a Charty 77. Posláním Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat. Svým působením se nadace snaží o rozvoj duchovních hodnot, vzdělání, ochranu lidských práv a všeobecně uznávaných humanitárních hodnot.

 

Divadlo LETÍ

je nezávislé divadlo, které jako jediné v České republice uvádí pouze současnou dramatiku – všechny texty unikátně v české (nebo světové) premiéře. LETÍ nemá stálý herecký soubor, ani nevyznává jednu režijní poetiku, ale funguje jako otevřená platforma, volně spojující umělce s „vášní pro nové hry“. Cílem je seznamovat diváky s nejzajímavějšími současnými texty pro divadlo. Divadlo také iniciuje vznik nových českých her a podporuje debuty českých dramatiků, v rámci rezidenčního programu vznikla např. hra Anny Saavedry Olga (Horrory z Hrádečku). Od září 2015 má LETÍ stálou scénu ve VILE Štvanice.

Vstupenky na benefiční představení v hodnotě 500 Kč v síti Goout.cz.

 

www.divadlo-leti.cz, Facebook: Divadlo LETÍ

Výbor dobré vůle: www.vdv.cz, Facebook: Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

 

Comments

comments

Vyhledat