Divadlo Venuše ve Švehlovce pořádá v úterý benefiční večer

Divadlo Venuše ve Švehlovce ve spolupráci s redaktory serveru Voxpot.cz a revue Prostor zve diváky v úterý 1.3. od 19h na otevřený benefiční večer, na kterém mohou diváci zažít setkání napříč alternativní kulturní scénou a hlavně načerpat informace o aktivitách dobročinných organizací a aktuálním dění na Ukrajině.
Vstup na akci, která se koná pod názvem ALTERNATIVA pro Ukrajinu je volný, pořadatelé vyzývají diváky, aby finančně přispěli některé z humanitárních organizací.
O práci těchto organizací promluví například paní Adriana Černá z Člověka v tísni nebo ředitelka české pobočky Amnesty International, paní Linda Sokačová. Akce bude živě streamována na facebookové stránky Venuše ve Švehlovce a Voxpot.

Vystoupí: Redaktoři VOXPOT.cz a šéfredaktor Vojtěch Boháč v živém vstupu z Ukrajiny.
Sochař Pavel Karous s přednáškou o antifašistickém výtvarném umění 30. let v Československu a angažovaném umění v Rusku a na Ukrajině proti putinovskému režimu dnes. Iryna Zahladko z Ukrajiny, Tomáš Čada a Alžběta Cuhrová přednesou své básně, číst bude i herečka Kateřina Coufalová a kolektiv. Zazní slam poetry v podání Anatola Svahilce a dalších. V sólových vstupech zatančí Becka McFadden a performující básník Ondřej Macl. Divadelní soubor Ufftenživot a zpěvačka OKSYI (SK) akci doprovodí hudebními vstupy. Ve foyer divadla bude umístěno video, které vytvořila ukrajinská umělkyně Maria Reshetova. O činnosti Amnesty International ČR promluví ředitelka, paní Linda Sokačová, za Člověka v tísni dorazí paní Adriana Černá.

Comments

comments

Vyhledat