Do Aera se vrátí Terry Gilliam

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Třemi kultovními filmy připomene žižkovské kino Aero tvorbu amerického režiséra Terryho Gilliama. U příležitosti tuzemské distribuce nejnovějšího snímku Muž, který zabil Dona Quijota, na který diváci čekali přes dvě desítky let, uvede na velkém plátně Strach a hnus v Las Vegas, 12 opic a Brazil.

„Terry Gilliam je pro nás v Aeru tvůrce, který si jde za svým ať to stojí co to stojí. A to jako dříve hodně punkové kino velmi oceňujeme. Poslední události ukázaly, že je to navíc režisér, který musí bojovat i o své už hotové filmy,“ říká ředitelka kina Aero Zuzana Kameníková v návaznosti na soud, který musel Gilliam vyhrát, aby se jeho nový snímek mohl promítat na filmovém festivalu v Cannes. „Terry Gilliam je navíc s kinem Aero silně spjatý. Před pár lety sám osobně bavil naše publikum, diskutoval s námi v kanceláři nebo s návštěvníky popíjel přímo na baru. Ostatně kolegové po něm pojmenovali i prodejní galerii filmových plakátů Terryho ponožky, kterou najdete v pražském Světozoru“ dodává Kameníková.

Aero ve středu 18. a ve čtvrtek 19. července promítne svérázný filmový přepis knihy amerického novináře Huntera S. Thompsona Strach a hnus v Las Vegas, novinku Muž, který zabil Dona Quijota s Adamem Driverem v hlavní roli, sci-fi o cestování časem 12 opic a pesimistickou vizi nedaleké budoucnosti nazvanou Brazil.

Podrobný program přehlídky najdete na tomto odkazu.

Comments

comments

Vyhledat