Do Jazz Docku dorazí Bona, Molvaer i Jojo Mayer

Příliv špičkových zahraničních muzikantů pokračuje i na jaře. Během následujících týdnů se v pražském Jazz Docku představí například proslulý baskytarista a zpěvák Richard Bona, norský trumpetista a skladatel Nils Petter Molvær nebo junglový král na bicí Jojo Mayer.

 

Vrcholem letošní první poloviny festivalu Jazz Čtyř Kontinentů bude vystoupení špičkového muzikanta Richarda Bony, který zcela exkluzivně spojí síly s Jazz Dock Orchestra a představí nám další ze svých hudebních tváří: big bandovou tvorbu. Již dříve takto spolupracoval s renomovanými evropskými orchestry a nyní si jeho hudbu v orchestrálním aranžmá mohou diváci 13. června vyslechnout v prostředí komorního jazzového klubu!

 

Následující týden dorazí do Jazz Docku další velké jméno – norský trumpetista, skladatel a producent Nils Petter Molvær. Ve své tvorbě míchá více stylů – jazz, ambient, house music, elekroniku a break beats, stejně jako prvky z hip hop, rocku a popu – a přetváří je do jedinečné a dramatické zvukové koláže, která ukazuje možné směry vývoje jazzu ve 21. století.

 

Bohatý na mezinárodní hvězdy bude ale již květen. Program otevře 1. května stoupající pěvecká hvězda newyorského jazzu Samara Joy, následovat bude izraelský multi-instrumentalista Adam Ben Ezra a 8. května ovládne pódium legendární fusion formace Yellowjackets. O den později nás čeká původem kanadská zpěvačka, trumpetistka a skladatelka Bria Skonberg. Bria vtrhla na jazzovou scénu se svým zastřeným hlasem a třpytivou hrou na trubku, prodchnutou neworleanskou tradicí. Ve svých působivých kompozicích a aranžích míchá jazz, blues a soul, a to ve velmi originálním a autentickém pojetí.

 

Květnovou nabídku poté završí slavný švýcarský bubeník Jojo Mayer. Přiveze svoji kapelu Nerve, která kombinuje elektronickou taneční muziku s živým hraním. Hudebně skupina asimilovala široké spektrum elektronických stylů ze staré školy: jungle, dubstep, glitch beats, minimal nebo také house.

 

Podrobný program naleznete zde: https://www.jazzdock.cz/cs/festival/jazz-ctyr-kontinentu-3

 

LINE UP:
Adam Ben Ezra (IL) – 3. 5. / 21.00
Yellowjackets (USA) – 8. 5. / 21.00

Bria Skonberg (CAN/USA) – 9. 5. / 21.00
Jojo Mayer & Nerve (CH/USA) – 25. 5. / 21.00
Richard Bona & Jazz Dock Orchestra – 13. 6. / 21.00
Nils Petter Molvaer Group (NOR) – 22. 6. / 21.00
Dorůžka / Wyleżoł / Ballard – 27. 6. / 21.00
Turumtay / Erdoğan / Liška / Dés (CZ/TR/HU) – 28. 6. / 21.00

 

Comments

comments

Vyhledat