Dobro.cz propojí dobrovolníky a příjemce pomoci

 

Společnost LMC spustila web Dobro.cz. Na něm se odteď mohou snadno propojovat organizace i jednotlivci, kteří nyní naléhavě shánějí dobrovolníky nebo materiální pomoc, s lidmi, kteří chtějí nezištně pomocnou ruku nabídnout. 

Dobro.cz je určeno výhradně pro zveřejnění poptávek a nabídek pomoci bez nároku na finanční odměnu. Služba je celá k dispozici bezplatně. Zájemce o brigády a stálé zaměstnání je možné i nadále oslovovat přes portály Jobs.cz a Prace.cz, případně přes mobilní aplikaci Práce za rohem. Neziskové organizace již mnoho let mají od LMC inzerci běžných pracovních pozic i brigád k dispozici v balíčku za symbolickou cenu, nově nyní tuto možnost společnost LMC nabídne i nemocnicím a vybraným institucím veřejné sféry (zájemci nás mohou kdykoliv kontaktovat, viz kontaktní info níže).

 

Na Dobro.cz je možné bezplatně zveřejnit libovolné množství jak žádostí, tak nabídek, včetně žádostí o materiální pomoc. Každá nově zadaná poptávka či nabídka pomoci bude zveřejněna 7 dní. Zadavatel samozřejmě může svou nabídku nebo žádost sám odstranit dříve (zatím je třeba napsat zprávu přes kontaktní formulář na webu, postupně dojde k automatizaci).

 

Všechny příspěvky na Dobro.cz budou procházet průběžnou kontrolou, zavádějící nebo klamné nabídky budou smazány.

 

Poptávky i nabídky pomoci mohou obsahovat odkazy na registrační formulář, web s doplňujícími informacemi, kontaktní e-mail a telefonní číslo. U příspěvků je vhodné zadat konkrétní adresu pomoci. Pomůže to v tom, aby zájemci mohli hledat poptávky, které jsou v jejich okolí. Poptávky s konkrétní adresou se navíc brzy objeví také uživatelům v aplikaci Práce za Rohem, kterou nyní používá cca 500 tis. lidí po celé ČR. Informaci o možnosti nabídnout nebo získat dobrovolnou pomoc postupně dostanou také ostatní uživatelé služeb LMC v ČR (cca 2,5 milionu lidí).

Dobro.cz v současnosti běží coby tzv. minimální životaschopný produkt. Tým, který na něm pracuje, jej bude v následujících hodinách a dnech dále vylepšovat – například filtrování nabídek podle různých kritérií bude přidáno v nejbližší době. LMC přivítá jakékoli nápady na další zlepšení a sdílení webu těm, kterým může v současné výjimečné situaci zprostředkovat zajištění účinné pomoci.

Dobro.cz

Comments

comments

Vyhledat