Dopište bílá místa naší historie na Wikipedii

foto: pořadatel
foto: pořadatel

Nomenklatura, melouch, Svaz československých spisovatelů, časopis Vokno,  budovatelská poezie… To jsou jen některá z témat našich poválečných dějin, která v české Wikipedii dosud nemají své heslo. Spolek Wikimedia Česká republika a Ústav pro studium totalitních režimů proto vyhlásily soutěž pro veřejnost, jejímž cílem je kvalitně doplnit prázdné stránky české a slovenské minulosti v online encyklopedii Wikipedia.

Pravděpodobně občas používáte informace encyklopedie Wikipedia. Věděli jste ale, že do ní může přispívat kdokoli, tedy i vy? Nenastal čas také přiložit ruku k dílu? Ani na Wikipedii totiž není všechno. Některé články týkající se moderní české a slovenské historie úplně chybí, jiné jsou příliš stručné (Anticharta, obuškový zákon, domovní důvěrník, Rudé právo a další). 

Články můžete dopsat právě teď během soutěže “Hvězda svobody”, která oslavuje 30 let znovunabyté svobody v Československu. Stránka soutěže nabízí tipy na chybějící a stručné články, které je třeba doplnit.

Soutěž Hvězda svobody je určena jak pro zkušené editory, tak i úplné nováčky, jejichž zdařilé články budou zařazeny do zvláštní kategorie. V prvním případě vítězné články určí porota soutěže (oboduje několik kritérií jako jsou např.: faktická správnost, objektivita, práce se zdroji atd.) a ve druhém budou z porotou nominovaných článků vybrány losem.

Soutěž trvá do 17. února 2020. Autoři a autorky nejlepších článků obdrží publikace od ÚSTRu a nakladatelství Albatros Media, předplatné časopisu Paměť a dějiny a také speciální wikipedické odznaky.

Comments

comments

Vyhledat