Dospívání mladého komika a proměna kněze v ženu Marianne

V kině Lucerna 11. 11. 2021 v 18:30 začíná tradiční přehlídka kinematografie skandinávských a pobaltských zemí Severský filmový podzim. Promítat se bude sociální drama Jak jsem se stal komikem, natočený na motivy oblíbené knihy Jonase Gardella.

Snímek zavede diváky do 70. let ve Švédsku a ukáže drsnou tvář života na předměstí. Populární stand-up komik Juha se těší divácké oblibě, jeho představení se dobře prodávají. Dostává nabídku vystoupit ve svém rodném městě. Zdánlivě atraktivní nabídka vyvolá vzpomínky na školní léta a dávná přátelství, první lásku, ale také na velkou křivdu, kterou se roky snažil vytěsnit z mysli. Kostlivci, které po odchodu zanechal ve skříni, jsou mu blíž a blíž. Možná tehdejší odchod bez ohlédnutí nebyl tím nejlepším řešením?

Talentovaná švédská režisérka Rojda Sekerköz se divákům Severského filmového klubu již představila, stojí totiž za dramatem Nepřestávej snít o mladé ženě propuštěné z vězení. Je také autorkou seriálu Mladá modrá krev z prostředí prestižní internátní školy. Premiéra filmu proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 2019.

Ve 20:45 v kině Lucerna začíná drama komedie Můj táta Marianne. Hlavní hrdina a zároveň uznávaný kněz jednoho dne oznámí, že chce být tím, kým doopravdy je. A že je od teď pro všechny ženou Marianne. Jak na to zareagují členové jeho rodiny? A co členové místní církve? Odpovědi naleznete v citlivém snímku, který je zároveň plný komediálních scén a dokáže diváky chytnout za srdce.

Comments

comments

Vyhledat